• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • /TL
  %
 • /TL
  %

SMS ile Anında Kredi Veren Bankalar

SMS ile Anında Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden SMS ile kredi çekmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığının yanı sıra artık kısa mesaj yöntemi ile de kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. SMS ile anında kredi sayesinde oturduğunuz yerden çeşitli bankalardan kredi çekebilirsiniz. Peki hangi bankalar mesajla kredi verir ve şartları nelerdir?

Diğer kredi türleriyle alakalı yazılarımız şunlardır:

SMS ile Anında Kredi Başvurusu Yapmak

Kısa mesajla kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Telekomünikasyonun gelişmesiyle artık elimizdeki telefonlarla bütün bankacılık işlemlerini kolayca yapıyoruz. Bu işlemlerden biri de SMS ile kredi başvurusu yapmaktır. Hızlı ve oldukça kolay olan bu başvurular için öncelikle hangi bankadan hizmet alacağınızı seçmeniz gerekiyor. Daha sonra seçtiğiniz bankanın kendi belirlediği numaraya istenen bilgiler ile kısa mesaj atarsınız. Uygunluk durumuna göre kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz olduğu kısa bir süre sonra yine SMS aracılığıyla sizlere iletilecektir. Belli bir miktara kadar kredi işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Bankanın belirlediği miktarın üstünde bir tutar seçtiyseniz, kısa mesajla gelen onay mesajından sonra kalan bütün işlemleri şubeden yapmanız gerekecektir.

SMS Aracılığıyla Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

SMS aracılığıyla kredi başvurusu yaparken uyulması gereken bazı şartlar ve koşullar bulunmaktadır. Bankaya SMS ile kredi başvurusu yaparken sizden mutlaka T.C. Kimlik Numarası istenecektir. Bu T.C. Kimlik Numarası ile banka sizlerin kredi notunuzu, ödeme gücünüzü, varsa diğer bankalardaki kredi ve kredi kartlarınızı ve talep ettiğiniz kredi miktarını inceleyecektir. Tüm bu incelemeler doğrultusunda uygun gördüğü takdirde onay mesajı tarafınıza iletilir. Diğer temel şartlar da şu şekildedir:

 • Kredi çekecek kişinin mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekir.
 • Belirli ve istenenin üstünde kredi notuna sahip olmanız gerekir. (Kredi notunuzu önceden bilmeniz SMS ile kredi başvurusu yaparken işinize yarayacaktır. findeks.com gibi sitelerden kredi notunuza bakabilirsiniz)
 • SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsunuz ve olay bir yöntem olduğu için oturduğunuz yerden bütün bankalara mesaj atmayı düşünüyorsunuz. Bu kesinlikle yapmamanız gereken bir şey. Hangi bankalardan kredi çekmek istiyorsanız belirlemeli ve yalnızca birkaç tane SMS atmanız gerekir. 12 başvurunun üzerinde başvuru yapmanız durumunda otomatik olarak hepsi olumsuz sonuçlanacaktır.

SMS İle Anında Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

Anında SMS ile kredi çekebileceğiniz bankalar normalde de kullandığınız büyük ve güvenilir bankalardır. Teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan bu bankalar hem kendileri hem de müşterileri için kolaylık olsun diye kısa mesajla kredi başvurusu yapma işlemini desteklerler. Her bankanın kısa mesaj numarası ve mesaj içeriği farklıdır.

Gelin SMS ile anında kredi veren bankaların listesine, numaralarına ve mesaj içeriklerine beraber bakalım.

 • Akbank – 4425’e ‘KREDİ’ yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı yazıp gönderebilirsiniz.
 • Yapı Kredi Bankası – 4411’e ‘Bireysel’ yazıp T.C. Kimlik Numaranız ve aylık gelir miktarınızı yazarak göndermelisiniz.
 • İş Bankası – 4402’ye ‘Nakit’ yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı, kredi çekmek istediğiniz tutarı ve aylık gelirinizi yazıp gönderebilirsiniz.
 • Garanti Bankası – 3390’a T.C. Kimlik Numaranızı, kredi tutarını ve aylık gelirinizi yazıp göndermeniz yeterlidir.
 • DenizBank – ‘KREDİM’ yazıp 3280’e T.C. Kimlik Numaranızı yazıp göndermeniz yeterlidir.
 • QNB Finans Bank – 5030’a T.C. Kimlik Numarası boşluk ‘Kredi’ yazıp gönderilmelidir.
 • Vakıf Bank – 5724’e ‘TIK’ yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numarası ve aylık gelirinizi yazmanız gerekir.
 • ODEBANK – 8444 numarasına ‘KREDİM’ yazıp boşluk bırakı T.C. Kimlik Numaranızı atmanız gerekir.

Bu bankalar haricindeki bankalar için kendi resmî web sitelerindeki kısa mesaj numaralarına mesaj atarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası SMS İle Kredi Seçenekleri

SMS ile kredi veren banka İş Bankası, bireysel olarak hızlıca ve kolayca kredi sorgulama işleminizi yapabileceğiniz bankalardan biridir. Bireysel İhtiyaç Kredileri, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi, Tüketici Destek Kredisi ve Taşıt Kredisi gibi çeşitli kredi seçenekleri bulunan bu bankadan kredi çekmek istiyorsanız yapmanız gereken şey 4402 kısa mesaj numarasına ‘NAKİT’ yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz kredi tutarını ve aylık kazancınızı girmeniz ve atmanızdır. Gerekli incelemeler yapıldıktan kısa bir süre sonra olumlu ya da olumsuz yanıtınız cep telefonunuza gelecektir. Eğer yanıt olumluysa İş Bankası’nın uzun vadeli ve düşük faizli kredilerinden yararlanabilmek için gerekli evraklarla size en yakın banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası’ndan SMS İle Kredi

Garanti Bankası SMS ile kredi veren bankalardan bir tanesidir. Bu bankadan ‘Bireysel İhtiyaç Kredisi’ başlığı altında 60 aya varan vadelerle ve uygun faiz oranlarıyla kredi çekme imkânınız bulunmaktadır. Garanti BBVA Bankası’nda şubeye gitmeden oturduğunuz yerden bu başvuruları kısa mesaj ile yapabilirsiniz. Mobil olarak yapacağınız kredi başvurularında üst limit uygulaması vardır. Bireysel olarak çekilecek kredilerde maksimum 25.000 TL, Esnaf kredilerinde ise maksimum 60.000 TL’ye kadar krediyi şubeye gitmeden çekebilirsiniz. Daha fazla tutar için de başvuruyu mobil olarak yapabilirsiniz, fakat onaylanan başvurudan sonra şubeyi ziyaret etmeniz gerekir. Eğer Garanti Bankası’ndan kredi çekecekseniz 3390’a T.C. kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz kredi tutarını ve aylık gelirinizi yazmanız ve göndermeniz gerekir.

Yapı Kredi Bankası’na SMS İle Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’na kısa mesajla anında kredi başvurusu yapma şansınız bulunmaktadır. Bu bankada uzun vadeli ve oldukça düşük faizli kredi imkânı sunan bir bankadır. Üstelik mobil uygulaması ve SMS seçenekleri ile başvuru yapmak oldukça kolaydır. Konut, Taşıt ve Bireysel kredi seçenekleri bulunan bu bankada kredi sorgulama işlemini 4411 kısa mesaj numarasına T.C. kimlik numarası ve aylık gelir miktarınızı yazıp, göndererek yapabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredi türünü de belirtmeniz istenmektedir. Kredinizin onay mesajı 24 saat içinde tarafınıza ulaşacaktır. Konut ve Taşıt kredisi miktarları genelde yüksek olur. Bu sebeple kredi tutarı direkt telefonla hesabınıza gönderilmeyebilir. Fakat onay mesajı geldikten sonra ilgili belgelerle şubeye gidip işleminizi direkt halledebilirsiniz. Tatil, evlilik, eğitim ve diğer genel bireysel ihtiyaçlarınız için kredi başvurusu daha kolay olacaktır. SMS ile kredi başvurunuz onaylandığı takdirde kredi tutarınız direkt olarak hesabınıza yatar.

Denizbank’ta SMS İle Kredi Başvurusu Kolaylığı

SMS ile kredi başvurusu yapılacak banka Denizbank, ‘Cebimde Kredi İle Hayat Deniz’de Güzel’ sloganı ile yola çıkmaktadır. Bu slogan doğrultusunda Denizbank ihtiyaç sahibi müşterilerini şubeyle ve gereksiz detaylarla uğraştırmaz ve mobil bankacılık hizmeti sunar. Bu hizmet sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kredi için evden, işten kısacası oturduğunuz yerden başvuru yapabilirsiniz. Denizbank’a kredi başvurusu yapmak için 3280 numarasına ‘KREDİM’ yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır. 5 dakika gibi kısa bir sürede size yanıt gelecektir. Yanıtın olumlu olması durumunda 55.000 TL’ye kadar kredi çekme şansınız bulunur. Üstelik 36 ay da vadesi vardır. Herhangi bir evrak ya da kefil istenmeden bu kredi tutarı tarafınıza ulaştırılır.

QNB Finansbank’tan Kısa Mesajla Kredi Başvurusu

Anında SMS ile kredi veren QNB Finansbank bankası, her türlü bireysel ihtiyacınız için sizlere kredi imkânı sunmaktadır. Bu bankada çeşitli ihtiyaçlarınıza uygun kredi seçenekleri bulunur. Kolay Ödemeli Kredi, 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi, Tanışma Kredisi, Doğum Günü Kredisi ve Borç Transferi Kredisi gibi seçeneklerle sizlerin ihtiyaçları için kredi imkanları sunar. Çekmek istediğiniz kredi için de sizleri şubede uğraştırmaz. Olduğunuz yerden SMS ile bu başvuruları yapabilirsiniz. Finansbank’tan kredi çekmek için 5030 kısa mesaj numaranıza T.C. kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakıp ‘KREDİ’ yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank SMS İle Kredi Detayları

Vakıfbank da SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalardan biridir. SMS ile Anında Kredi fırsatlarından bireysel tüm ihtiyaçlarınız için yararlanabilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarınız için 60 aya kadar varan vadelerle ve %1,59 faiz oranlarıyla kredi çekme fırsatınız vardır. Bu fırsatlardan hemen yararlanabilmek için 5725 SMS numarasına önce ‘TIK’ yazıp daha sonra boşluklarla T.C. kimlik numaranızı ve aylık gelirinizi yazarak göndermeniz yeterli olacaktır. Başvuru sonucu kısa bir süre sonra tarafınıza iletilir. SMS ile anında kredi başvurunuzdan olumlu sonuç gelmesi durumunda çekmek istediğiniz kredi tutarı hesabınıza yansıtılır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.