• AMERIKAN DOLARI
  32,8516
  % 0,05
 • € EURO
  35,2013
  % 0,05
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,6221
  % -0,04
 • ALTIN (TL/GR)
  2.449,37
  % -0,04
 • ÇEYREK ALTIN
  4.019,00
  % -0,39
 • BITCOIN/TL
  2043080,230
  % -3,31
 • ETHEREUM/TL
  110106
  % -4,46

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Puanı Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi puanı düşük olanlar için kredi vermeye her banka maalesef yanaşmıyor. Elbette istisna olan bankalar da var. Kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar arasında Denizbank, Garanti, TEB, QNB, vb. yer almaktadır.

Bankalar için müşterilerine kredi vermek önemli olduğu kadar riskli de. Çünkü müşterinin aldığı parayı geri ödeyip ödeyemeyeceği meçhul olunca bankalar da bu durumlara karşı birtakım önlemler geliştirmişler. Kredi puanı 1 ila 699 arasında bulunan müşteriye kredi vermeye birçok banka yanaşmaz. Kişi kredi borcu, kredi kartı, vb. yüzünden kanuni işleme maruz kaldığı için bu skalada puan almaktadır. Dolayısıyla bankalar bu aralıkta kredi notu olan müşterilerine yeni bir kredi vermekten kaçınabilirler.

Kefilsiz peşinatsız senetle araba fırsatlarına da bakabilirsiniz.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Hangi Aralıkta Olmalı?

Kredi alacakların kredi notları genelde 700 ve üzeri olur. Ancak kredi puanı 1 ila 699 arasında olanlar da kredi alabilirler. Bloke teminatlı kredi alabilmek onlar için yasal olarak mümkün.

Önemli bir nokta da kişinin aldığı krediyi ödeme durumunun olması. Bankalar bu sebeple müşterilerine kredi notu yüksek bile olsa gelir beyanı, iş durumu, vb. konularda güvence vermelerini ister.

Bloke Teminatlı Kredi Nasıl Alınır?

Bloke teminatlı kredi  kredi notu zayıf olanlar için tasarlanmış bir kredidir. Bankalar notu 1 ila 699 arasında olan, yasal olarak işlem görmüş müşterilerinin ihtiyaçları için yeni bir kredi kartı düzenlerler. Ancak bunun için kişinin belirli miktarda parasını önceden yatırmış olması gerekir. Bloke teminatlı krediyi almak, para yatırmak, vb. düşük kredi notunuzu yükseltecektir.

Normal bir şekilde alınan kredide taksitlendirme işlemi yapılır. Müşterinin aldığı krediyi kolayca ödemesi sağlanır. Bloke teminatlı kredinin en büyük avantajlarından birisi de taksitlendirme özelliğinin bulunmasıdır.

Belki de diğer kredilerden tek farkı ve dezavantajı şudur: Kişinin ay içinde ödemesi gereken kredi borcunu belirtilen tarihte ödemesi gerekir. Asgari ödeme miktarı yoktur.

Başvuru işlemleri için bloke teminatlı kredi veren bankalara ulaşıp yüz yüze iletişime geçilmelidir.

İş’te Üniversiteli kredi kartı hakkında detaylar yazımızdadır.

Fibabanka Kredi Notu Düşükler İçin Kredi

Fibabanka kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan birisidir. Müşteri almak istediği ihtiyaç kredisine bankanın web şubesi üzerinden ulaşıp başvurusunu yapabilir. Gerekli faiz oranları, ödeme planları hakkında kredi puanı düşüklere kredi veren banka ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilir.

TEB’den Kredi Notu Zayıflar İçin Kredi İmkanı

TEB kredi notu düşüklere kredi veriyor. Kefil bulan, kredi notu zayıf olan müşterilerin ihtiyaçlarını yeni bir krediyle karşılamaları mümkün. Kredinin detaylarına baktığımıza 10.000 TL değerindeki kredi tutarı için 36 ay gibi uzun bir ödeme planı düşünülmüş. Buna şart olarak müşterinin 3 aylık sigorta dökümü isteniyor.

Ayrıca kredinin tutarı minimum 1.000 TL ve maksimum 50.000 TL arasında değişir. Geri ödeme planında 3 ay ve 36 ay arasında kişi borcunu ödeyebilir. Müşteriler tüm bu kredi işlemlerini bankaya gitmeye ihtiyaç bile duymadan evlerinden gerçekleştirebilirler. Cepteteb uygulaması ile oturduğunuz yerden kredi sahibi olun.

Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor

Garanti’den kredi puanı düşüklere kredi imkanı bulunuyor. Müşterilerinin gelir belgesine bile bakmayan Garanti Bankası, türlü ihtiyaç krediler ile hizmet vermeye devam ediyor. Üstelik müşteriler evlerinden, web şubeden, kolayca işlemlerini halledebilirler.

Kredi notu yüksek olanların zaten pek bir problemi bulunmuyor. Çünkü onlar için çeşitli kredi teklifleri ve paketleri hazırlanmış durumda.

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi İmkanı

Yapı Kredi notu düşüklere kredi olanağı tanıyor. Banka müşterileri gelir beyanı, kefil, vb. göstermeden 60 ay ödeme planına sahip kredi imkanına kavuşurlar. Ayrıca ilk 3 ay taksit erteleme hakları da mevcuttur. Kredi puanı düşüklere kredi veren bankanın web şubesinden başvuru yapmak mümkün.

Hesap işletim ücreti olmayan hesaplar bilgilerine de bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.