• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1927780,612
  % 2,53
 • ETHEREUM/TL
  104114
  % 3,32

Garanti BBVA Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Garanti BBVA Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

Garanti BBVA emekli maaş promosyonu ödemesi yapmaktadır. Garanti BBVA ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında imzalanan anlaşma ile emekliler, emekli maaşlarını 1 Kasım – 30 Kasım 2020 tarihleri ​​arasında Garanti BBVA’dan alacaklarını taahhüt ederlerse 3 yıl süreyle 1.200 TL’ye kadar emekli maaş promosyonu alabilecekler.

Garanti BBVA, 1.500 lirayı geçmeyen emekli maaşı alanlar için 800 lira nakit komisyon, 1.500 ile 2.500 lira arasında emekli aylığı alanlar için 1.000 lira, 2.500 liradan fazla alanlara 1.200 lira nakit komisyon ödeyecek.

Garanti BBVA’ya sahip emekliler, maaşlarını şubeye gitmelerine gerek kalmadan ATM, mobil veya online bankacılık aracılığıyla Garanti BBVA’ya kolayca aktarabilecek.

Emekli Maaşı İçin Garanti BBVA Nasıl Seçilir?

Garanti Bankasından emekli maaşı almak tüm emekliler için oldukça kolaydır. Hem yeni emekli olacaklar hem de çoktan emekli olmuş olanlar Garanti BBVA’yı tercih edebilir:

 • Yeni emekli olanlar için: SSK ve Bağkur’dan emekli olacaklar “Görevlendirme Talebi ve Taahhüt Beyan Belgeleri”ni e-devlet veya SSK Müdürlükleri aracılığıyla doldurmalıdır. Emeklilik Sandığından emekli olacaklar ise, iş organizasyonlarının emeklilik başvuru formunda “Garanti BBVA”yı seçebilirler.
 • Emekli olanlar için: Tüm emekliler sadece kimlik kartları ile en yakın Garanti BBVA şubesinden kolayca banka değişikliği yapabilirler. Ayrıca şubeye gitmeden e-devlet içerisindeki görseldeki adımları takip ederek kolaylıkla banka değişim işlemleri yapabilirsiniz. E-Devlet’e Garanti BBVA İnternet Şubesi üzerinden veya PTT’den aldığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Garanti BBVA telefon numarası güncelleme bilgilerine de bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Avantajları Nelerdir?

Garanti BBVA’nın bireysel emeklilik artıları aşağıda verilmiştir:

 • Bireysel emeklilik sistemi, başka hiçbir yatırım aracında bulunmayan devlet katkısı avantajına sahiptir. Sistem ödemelerinden% 25 devlet katkısı alırsınız. Diğer bir deyişle, ödediğiniz her 100 Türk Lirası için 25 Türk Lirası devlet katkısı kazanabilirsiniz.
 • İhtiyaçlarınıza göre farklı planlardan seçim yapabilirsiniz.
 • Ödeme süresini kendiniz belirleyebilirsiniz (1 ay, 3 ay, 6 ay, yıllık).
 • Garanti kredi kartı ile ödeme yaparsanız özel avantajlardan yararlanabilirsiniz.
 • Ödemeyi istediğiniz zaman askıya alabilir ve gerektiğinde ödemeye devam edebilirsiniz.

Garanti BBVA emekli maaş promosyonu da emekli olduğunuz zaman size kâr sağlayacak bir durum olarak avantaj sağlar.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?

Garanti BBVA için bireysel emeklilik sisteminin işleyişi için öncelikle bir emeklilik şirketi ile anlaşma yapılır. Bunun için risk-getiri tercihlerinize göre şirket tarafından önerilen emeklilik planında veya seçtiğiniz emeklilik planında size uygun bir plan ve yatırım stratejisi seçmeniz gerekir. Emeklilik planları, farklı risk kategorilerindeki yatırım fonlarını içerir. Yatırabileceğiniz miktara göre, emeklilikte ne kadar tasarruf edeceğinizi görebilirsiniz. Kabul ederseniz, emeklilik sözleşmeniz düzenlenir. Dilerseniz emeklilik planınızı veya tahsis edilen fonların tahsisini yılda 6 kez değiştirebilirsiniz. Ayrıca birikimlerinizi haklarınızı kaybetmeden başka bir şirkete devredebilirsiniz. Elektronik emeklilik planında giriş ücreti yoktur. Sadece 5 yıl içerisinde firmamızdan ayrılırsanız giriş aidatının çıkışta alınan tutarı tahsil edilir.

Garanti BBVA sim kart bloke kaldırma ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA Emekli Maaş Promosyonu Alma Şartları Nelerdir?

Emekli maaş promosyonunu Garanti BBVA’dan almanın koşulu iki tanedir:

 • Emekli olmak veya emekli olacak olmak.
 • Garanti BBVA’dan en az 3 yıl emekli maaşı alma garanti olmak.

Bu 2 koşulu yerine getiren emekliler Garanti BBVA emekli maaş promosyonu alabilirler. Garanti BBVA emekli maaş promosyonu oldukça yüksek ve avantajlı olduğu için emeklilere birçok yönden daha kaliteli bir hizmet sağlar. Bu sayede daha konforlu bir emeklilik hayatı yaşayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.