• AMERIKAN DOLARI
  32,6647
  % 1,20
 • € EURO
  34,9238
  % 0,04
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5569
  % 0,75
 • ALTIN (TL/GR)
  2.431,30
  % 1,70
 • ÇEYREK ALTIN
  3.911,00
  % 0,20
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Vakıfbank Kredi Sorgulama

Vakıfbank Kredi Sorgulama

Müşteri olma, kart, kredi veya diğer bankacılık ürünlerine ait yapılan başvuruların sonucu genellikle müşterilere SMS yoluyla bildirilmektedir. Ancak buna ek olarak, dijital kanallardan da başvurunuzun hangi statüde olduğu bilgisine kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Yazımızda Vakıfbank Kredi Sorgulama nasıl yapılır detaylı bir şekilde ele alacağız.

Vakıfbank Kredi Başvuru Süreçleri ve Sorgulama

Bankalara yapılan kredi başvuruları günümüzde şubelere ek olarak dijital kanallar aracılığıyla da hızlıca gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru süreci genellikle aşağıdaki adımları içermekte olup, banka yoğunluğuna ve altyapısına göre başvurular sonuçlandırılarak müşterilere bilgi verilmektedir. Başvuru aşamalarına gelecek olursak;

Müşteri olduğunuz bankadan başvuru yapıyorsanız birçok bilginiz eksiksiz olarak bankada yer alacağı için sürecinizin daha hızlı ilerleme ihtimali olabilir. Müşteri olduğunuzu düşünürsek, başvurunuz esnasında belirli kriterler göz önüne alınmaktadır. Öncelikli olarak gelir durumunuz ve diğer bankalardaki borçluluk oranız buradaki en önemli kriter diyebiliriz. Bankalar bu noktada sizin ödeme gücünüzü hesaplayacak ve buna uygun olacak şekilde bir kredi onay süreci gerçekleşecektir. Bankalar bu adımda kredi notunuzu dikkate almaktadır. Kredi notuyla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Tüm bu adımlardan sonra başvurunuz kredi tahsis departmanlarına iletilir ve süreçler uçtan uca tamamlandıktan sonra size bilgi sms’i gönderilir. Bu adımda artık krediniz kullanıma hazır durumdadır. Onayınızla beraber kredi tutarınız hesabınıza aktarılır ve ödeme planınız oluşturulur.

Vakıfbank Kredi Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi sorgulama işlemlerinde müşterilerine web sitesi üzerinden hizmet sağlamaktadır. Herhangi bir bireysel kredi başvurusu yaptıysanız aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirerek kredinizin durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Bu adımları iki başlık altında inceleyeceğiz. Son dönemde bankaların vermiş olduğu temel ihtiyaç destek kredi başvuru sorgulamalarını aşağıda ayrı bir başlıkta inceleyeceğiz.

Vakıfbank Bireysel Kredi Sorgulama

Vakıfbank Bireysel Kredi Başvuru sorgulama sayfasına girilir. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Açılan ekranda sizden başvuru esnasında Vakıfbank’a iletmiş olduğunuz 11 haneli TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı girmeniz istenir.

Vakıfbank Kredi Başvuru Sorgulama
Yukarıda yer alan bilgileri girdikten sonra başvurunuzun hangi durumda olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama

Standart kredi başvurularından farklı faiz oranı ve geri ödemelere sahip olan Vakıbank Temel İhtiyaç Destek kredi başvurusu da web sitesi üzerinden sorgulanabilmektedir. Sadece bu kredi yukarıdaki sayfadan farklı olarak farklı bir bölümden sorgulanmaktadır. Aşağıda sırasıyla tüm adımları detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Vakıfbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Sorgulama sayfasına girilir. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki adımda sizden başvuru anında Vakıfbank’a iletmiş olduğunuz 11 haneli TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız talep edilecektir.

Bu bilgileri de girdikten sonra başvurunuzun güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Krediniz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz en yakın Vakıfbank şubesiyle görüşebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.