• AMERIKAN DOLARI
  32,6759
  % 1,24
 • € EURO
  34,9329
  % 0,07
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5402
  % 0,71
 • ALTIN (TL/GR)
  2.440,70
  % 2,09
 • ÇEYREK ALTIN
  3.933,00
  % 0,78
 • BITCOIN/TL
  2187434,282
  % 0,55
 • ETHEREUM/TL
  114846
  % 2,09

TEB Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

TEB Emekli Maaş Promosyonu Ne Kadar?

TEB emekli maaş promosyonu kişilerin aldıkları maaşa göre değişiklik göstermektedir. Maaşı bin 500 TL’ye kadar olan kişiler 850 TL değerinde, bin 500 TL ile 2 bin 500 TL arasında maaş alan kişiler ise bin 125 TL promosyon alabilirler. TEB tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilerin sevinecekleri yeni bir kampanyanın da hayata geçirileceği açıklandı. Buna göre, TEB’i yakınlarına tavsiye eden ve yakınlarını TEB emekli bankacılığı ailesine katan müşteriler kişi başına 150 TL ve toplamda bin 500 TL’ye kadar ödeme almaya hak kazanırlar. Emekli müşteriler için özel müşteri hizmetleri hattına sahip olan banka ayrıca EFT ve havale gibi işlemlerde de emeklilerden herhangi bir ücret almıyor.

Ayrıca TEB sim kart bloke kaldırma bilgilerine de bakabilirsiniz.

TEB Anahtar Emeklilik Planı

TEB Anahtar Emeklilik Planı sayesinde emeklilik günleriniz için kurduğunuz hayalleri gerçeğe dönüştürmeniz mümkündür. Yenilenen emeklilik sistemi ile birlikte sadece emekliler değil aynı zamanda işletme sahipleri, öğrenciler, ev hanımları da yüzde 25 devlet katkısı avantajından faydalanabiliyorlar. Emeklilik döneminizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz. TEB anahtar emeklilik planı için küçük birikimler ile yola giriyorsunuz. Bu şekilde önce bireysel emeklilik sistemine dahil oluyorsunuz. Daha sonda ödediğiniz her katkı payına yüzde 25 oranında devlet katkısı avantajından faydalanabiliyorsunuz.

TEB Anahtar Emeklilik Planı Özellikleri Nelerdir?

TEB Anahtar Emeklilik Planı özellikleri başında giriş aidatının sözleşme başlangıcı geliyor. İlk etapta alınacak olan tutar, brüt asgari ücret üzerinden hesaplanacak olup yüzde 4.25 oranındadır. Girişte bu oranın peşin olarak alınması gerekir. Kalan kısım ise ertelenmektedir. Ertelenen tutar ise katılımcının  şirkette kalış süresine göre hesaplanmaktadır. Aktarımla gelen sözleşmelerde giriş aidatı alınmamaktadır. Katılımcı eğer aynı şirkette birden fazla bireysel emeklilik sözleşmesine bağlı ise, bu sözleşmelerden sadece ilki için giriş aidatı alınması planlanmaktadır.

TEB Anahtar Emeklilik Planı Fon Dağılımı Nasıl Gerçekleşir?

TEB Anahtar Emeklilik Planı fon dağılımı için dört farklı fon karması sunulmaktadır. Risk algılaması değişmesi halinde fon dağılım oranlarını dilediğiniz gibi yılda 6 kere değiştirmeniz mümkündür. Korumacı, dengeli, girişimci gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Örneğin korumacı seçenekte, kişinin ekonomik dalgalanmalara karşı korunması sağlanır. Bu yöntemde katılımcılar mümkün olduğunca az risk alırlar. Ağırlıklı olarak repo, menkul kıymetler ve mevduata yer verilmektedir. Düşük miktarda bir kaybı kabul edebilen yatırımcılar için korumacı seçenek en uygunudur.

TEB POS destek hattı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

TEB Artı Emeklilik Planı Nedir?

TEB Artı Emeklilik Planı çalışma hayatınız boyunca emeklilik hayatınız için kurduğunuz bütün hayalleri gerçekleştirmenizi sağlar. Hayat standardınızı koruyabilirsiniz. Tasarrufun değerini bilen müşteriler, bu planı tercih ediyorlar. Hem devlet katkısından faydalanabilir hem de bankanın sunduğu diğer avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Plan kapsamında sunulan fonlar şu şekildedir:

 • Katkı emeklilik yatırım fonu,
 • Para piyasası birinci likit esnek emeklilik yatırım fonu,
 • Gelir amaçlı ikinci kamu dış borçlanma emeklilik yatırım fonu,
 • Altın emeklilik yatırım fonu,
 • Büyüme amaçlı hisse senedi emeklilik yatırım fonu,
 • Esnek emeklilik yatırım fonu,
 • Standart emeklilik yatırım fonu,
 • Gelir amaçlı kamu borçlanma araçları emeklilik yatırım fonlarından faydalanmanız mümkündür.

TEB Yıldız Emeklilik Planı

TEB Yıldız Emeklilik Planı sayesinde emeklilik döneminizde rahat edebilirsiniz. Emeklilik dönemizi en az bu gün kadar ayrıcalıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz. Geleceğinizi bu plan ile güvence altına alabilirsiniz. Bu sistemi kullanmanız halinde anında yüzde 25 devlet katkısından faydalanabilirsiniz. TEB emekliliğin rahatına bakmanız için şimdiden yanınızda!

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.