• AMERIKAN DOLARI
  32,7101
  % 1,34
 • € EURO
  34,9447
  % 0,11
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5523
  % 0,74
 • ALTIN (TL/GR)
  2.441,72
  % 2,14
 • ÇEYREK ALTIN
  3.933,00
  % 0,78
 • BITCOIN/TL
  2188376,209
  % 0,48
 • ETHEREUM/TL
  114917
  % 1,90

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Garanti BBVA otomatik ödeme talimatı vermek isteyen kişilerin ilk olarak internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapması gerekir. Sisteme giriş yapmak isteyen vatandaşların şifresi bulunmalıdır. Edindiğiniz şifre edil internet bankacılığına girdikten sonra ödemeler menüsüne gelin. Ödemeler kısmının içinde faturalar isimli sekme bulunmaktadır. Bu sekmeye tıklayın. Fatura numarasını yazdıktan sonra ödeme talimatını verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verildiği sırada Garanti Bankası hem alt hem de üst sınır belirleme özelliğini getirmiştir. Eğer üst sınırdan daha yüksek bir fatura çıkarsa bu durumda sistem anında kullanıcıya haber verir. Ödeme üst sınırlar için otomatik olarak engellenmiş olur. Otomatik ödeme talimatı sayesinde faturalarınız düzenli bir şekilde ödenmiş olur. Hem de sizden herhangi bir gecikme ücreti talep edilmez.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl İptal Edilir?

Garanti otomatik ödeme talimatı iptali için yine online sistem üzerinden talimat verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verirken olduğu gibi internet bankacılığı şifresini kullanarak sisteme giriş yapın. Ödemeler kısmında otomatik ödeme talimatlarını ya da fatura talimatları linkini bulun. Bu faturalardan bir tanesini seçtiğiniz zaman karşınıza iptal et seçeneği çıkacaktır. İptal et seçeneğine tıkladığınız zaman otomatik ödeme talimatı iptal edilmiş olacaktır. Otomatik ödemeyi iptal ettikten sonra ödenmeyen herhangi bir fatura olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Son ödeme gününden önce talimatı iptal etmeniz halinde faturalar için tahsilat gerçekleşmemiş olur. Bu da gecikmelerin oluşmasına sebebiyet verebilir.

Ayrıca Garanti BBVA kredi kapatma başvurusu yazımıza da bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil Üzerinden Otomatik Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Garanti mobil üzerinden otomatik ödeme talimatı vermek için öncelikle kullandığınız cihaza mobil uygulamayı indirin. Daha sonra mobil bankacılık için şifre belirleyin. Mobil bankacılık uygulaması içinde internet bankacılığında olduğu gibi ödemeler isimli bir sekme bulunur. Bu sekme üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Dilerseniz yine aynı yerden vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatını iptal de edebilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Talimatı ile Hangi Faturaları Ödeyebilirim?

Garanti otomatik ödeme talimatı verilebilecek faturalar bankanın anlaşma yapmış olduğu faturalardır. Garanti Bankası ile otomatik ödemenin mümkün olduğu faturalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Özel olarak gönderilen havale talimatları,
 • Kira ödemesi,
 • Aidat ödemesi,
 • Kredi kartı ekstre ödemeleri,
 • Elektrik, su doğalgaz faturaları,
 • Telefon faturaları,
 • İnternet faturaları otomatik şekilde ödenebilir.

Her elektrik firması ya da GSM operatörünün banka ile yaptığı anlaşma aynı olmayabilir. Bu nedenle her faturanızı otomatik olarak ödeyemeyebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde bankacılık faaliyetleri hız kazanır ve aynı zamanda gecikme ödeme derdinden kurtulmuş olursunuz. Hesapta uygunluk bulunması halinde ödemelerinizi tıkır tıkır gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Verildiğinde Hesapta Para Olmazsa Ne Olur?

Garanti otomatik ödeme talimatı verildiğinde hesapta para olmaması durumunda fatura ödemesi gerçekleştirilmemektedir. Böyle bir durumda kullanıcılara SMS yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Otomatik ödeme talimatı verildiği zaman faturaların son ödeme gününe kadar eğer hesapta para olmamaya devam ederse gecikmeler ve kesintilerin meydana gelmesi mümkündür. Kredi kartınız için de otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür. Fikrinizi değiştirmeniz halinde sistem üzerinden otomatik ödeme talimatını anında iptal edebilirsiniz.

Garanti BBVA kredi kartı başvurusu ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Garanti BBVA Otomatik Ödeme Nasıl Sorgulanır?

Garanti otomatik ödeme talimatı sorgulanması için dilerseniz mobil bankacılığı dilerseniz de internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Garanti Bankası ödemeler kısmına geldiğiniz zaman faturalarım kısmına tıklayın. Faturalarınızı ve faturalarınıza ilişkin detayların tümünü bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.