• AMERIKAN DOLARI
  32,8389
  % 0,04
 • € EURO
  35,2039
  % 0,15
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5533
  % -0,09
 • ALTIN (TL/GR)
  2.450,81
  % 0,02
 • ÇEYREK ALTIN
  4.021,00
  % -0,56
 • BITCOIN/TL
  2041584,250
  % -3,38
 • ETHEREUM/TL
  110329
  % -4,21

Chris Skinner ile Dijital Bankacılık

Chris Skinner ile Dijital Bankacılık

Chris Skinner’ın Dijital Bankacılık kitabı bankacılık sektörü içinde oldukça ses getiren bir kitaptır. Bankacılık sektöründe adından oldukça söz ettiren bu kitap Bankalararası Kart Merkezi’nin de katkısıyla Türkçe diline çevirmiştir. Dijital bankacılık kitabı 2015 yılında MediaCat tarafından yayımlanmıştır. Chris Skinner’ın Dijital Bankacılık kitabının çevirisini Nadir Özata yapmıştır. Orijinal adı “Digital Bank” olan bu kitap Türkçe diline Dijital Bankacılık olarak çevrilmiştir.

Chris Skinner Kimdir?

Chris Skinner, finanser.com sitesinde finansal piyasalar hakkında yazdığı yazılarla dikkat çekmiştir. Ayrıca yalnızca finansal piyasalar hakkında değil, Fintech hakkında yazılar da gündeme gelmiştir. Chris Skinner, Avrupa Finansal Servisler Kulübü’nün başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Nordik Finans İnovasyon’un başkanlığını da kendisi yürütmektedir. Chris Skinner, Avrupa Finansal Servisler Kulübü ve Nordik Finans İnovasyon başkanlığı dışında 11:FS isminde bir Fintech danışmanlık şirketinin de bağımsız yönetim kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Chris Skinner aynı zamanda Iambank, Innovate Finance, Moven, Meniga gibi pek çok şirketin danışma kurulunda görev yapmaktadır. Kendisi Balatro LTD şirketinde kurucusudur. Söz konusu olan bu şirket ise geleceğin bankacılığı, pazarlama ve satış stratejileri gibi konular üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

CEPTETEB yeni nesil dijital bankacılık bilgilerine de bakabilirsiniz.

Dijital Bankacılık Kitabını Nasıl Alabilirim?

Chris Skinner tarafından yazılan Dijital Bankacılık kitabının satışı üzerine daha önce görülmemiş bir yöntem belirlenmiştir. Belirlenen bu yöntem dahilinde Dijital Bankacılık kitabı doğrudan satışa sunulmamaktadır. Dijital Bankacılık kitabını almak için BKM Express aracılığıyla TEMA Vakfı’na bağış yapmak gerekmektedir. TEMA Vakfı’na yapılan bağışın ardından bağış makbuzunu kitap@bkm.com.tr adresine göndermek gerekmektedir. Bu işlemin tamamlanmasının ardından dijital bankacılık kitabı bağış makbuzunu e-posta yoluyla ileten kişilere gönderilecektir.

Günümüzde ise Chris Skinner tarafından kaleme alınan dijital bankacılık kitabını ikinci el kitaplar satan web sitelerinde bulmak mümkün olabilmektedir. İkinci el kitap satan sahaflarda da Chris Skinner’ın Dijital Bankacılık kitabına rastlamak mümkün olabilir.

Dijital Bankacılık Kitap İçeriği

Dijital Bankacılık kitabında bankacılıkta geleneksel yöntemlerin son teknoloji ile birlikte nasıl var olabileceği ve söz konusu olan bu teknolojik gelişmelerle birlikte bankacılığın ne yöne verileceği üzerinde durulmaktadır. Chris Skinner, Dijital Bankacılık kitabında geleneksel bankacılık yöntemlerinin gelişen teknoloji ile birlikte nasıl Bahar olabileceğini oldukça kapsamlı ve vizyoner bir bakış açısıyla ele almıştır. Ayrıca Chris Skinner’ın Dijital Bankacılık kitabındaki bankacılığa dair olan önemli tespitler aynı zamanda öğretici niteliktedir. Dijital Bankacılık kitabında yer alan ve Chris Skinner tarafından sunulan öneriler de söz konusu olan bu kitabın dijital bankacılık hususunda okullara adeta bir rehber niteliği taşımasını sağlamaktadır.

Bankacılık terimleri hakkında detaylı bilgiler yazımızdadır.

Chris Skinner’a Ait Diğer Kitaplar

Chris Skinner, Dijital Bankacılık kitabı dışında başka kitaplara da imza atmıştır. En önemli kitabı dijital bankacılık olsa da kıskanırım bankacılığa ve finans piyasaların adaya yazdığı başka önemli kitaplar da bulunmaktadır. Bu kitapları aşağıdaki gibi listelemek mümkündür:

 • Doing Digital: Lessons from Leaders
 • ValueWeb
 • Digital Human: The Fourth Revolution of Humanity Includes Everyone
 • The Future of Finance After SEPA
 • Not Every Bank IS goldman Sachs
 • Monet for Nothing and Your Cheques for Free
 • Socialising the Antisocial Bank
 • Banking Rebooted
 • Disaster Management: A Guide to Issues Management and Crisis Comunication

Yukarıda Chris Skinner’ın Dijital Bankacılık kitabı dışında yazdığı kitaplar yer almaktadır. Henüz bu kitapların Türkçe çevirileri bulunmamaktadır. Fakat yukarıda yer alan bu Chris Skinner kitaplarının internet üzerinden yurt dışı firmalar tarafından satışı sağlanmaktadır. Ayrıca kitabın İngilizce dilindeki .pdf dosyalarını bulmak da mümkündür.

Apple watch için bankacılık uygulamaları hakkında detayları da inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.