• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1927780,745
  % 2,53
 • ETHEREUM/TL
  104114
  % 3,32

Apple Watch İçin Banka Uygulamaları

Apple Watch İçin Banka Uygulamaları

Apple Watch için kullanım özellikleri bulunan banka uygulamaları, bankalar tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Apple Watch için banka uygulamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

Bu bankaların telefonlarda kullanılmak üzere tasarlanan mobil bankacılık uygulamalarını Apple Watch olarak bilinen akıllı saatlerde kullanılmak üzere de özel olarak tasarladıkları bilinmektedir. Bu sayede dijital bankacılık alanında da gelişme gösterilmiş olmaktadır.

Akbank Direct Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch için geliştirilen Akbank Direct uygulaması, telefonlarda kullanımına benzer bir ara yüze sahiptir. Özelliklerinden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kredi kartlar ile ilgili olarak limit görüntüleme ya da işlem hareketleri yapılabilmektedir.
 • Hesap hareketlerine ilişkin mevcut hesap bakiyesinin görüntülenmesi mümkün olmaktadır.
 • Para çekme işlemlerine yönelik Apple Watch üzerinden talimat verildikten sonra ATM ile para çekme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Telefona gönderilen bankacılık bildirimleri Apple Watch üzerinden de görüntülenebilmektedir.
 • Döviz kuru ve hisse senedi işlemleri de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Bu uygulama ile yapılmayacak işlemlerden birisi ise havale ya da EFT işlemleri olarak bilinmektedir. Kendi hesabınıza ya da bir başkasının hesabına para gönderebilmek için mobil uygulama üzerinden işlem yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca en yakın Akbank ATM yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Şube’nin Apple Watch İle Uyumu

Yapı Kredi Mobil Şube ve Apple Watch ortak kullanımları, her iki cihazda da ortak yapılabilen işlemleri kapsamaktadır. Fakat bazı işlemler mobil cihazlar üzerinden yapılabilirken Apple Watch üzerinden yapılması mümkün olmamaktadır.

Uygulama içerisinde en yakın ATM sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Bu sayede para çekmek istendiğinde banka ya da ATM aramaya gerek kalmadan kısa süre içerisinde para çekme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Apple Watch için banka uygulamaları arasında en çok tercih edilen bankalardan olan Yapı Kredi mobil ile döviz kurlarının anlık olarak takip edilmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede yatırım hesaplarında zarara uğramadan işlem yapılmasına olanak sunulmaktadır. Fakat bu işlemler Apple Watch üzerinden değil mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

Mobil uygulama ile entegre bir biçimde çalışan Apple Watch ile banka uygulaması üzerinden size gelen bildirimlerin anlık olarak takip edilmesi de sağlanmış olmaktadır. Bu bildirimler aynı zamanda Akıllı Asistan tarafından da yönetilebilmektedir.

Yapı Kredi bloke kaldırma işlemleri hakkında bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Apple Watch Uygulamaları

Garanti Bankası Apple Watch ile uyumlu uygulamalar, mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemlerin anlık takip edilmesine yönelik sunulmaktadır. Garanti Bankası tarafından anlık bildirim takibinin yapılması ya da hesap işlemlerinin görüntülenmesi gibi işlemler Apple Watch tarafından yapılabilmektedir.

Apple Watch cihazları banka müşterilerinin sürekli yanında olan cihazlar olması nedeniyle en pratik uygulamaların entegresi sağlanmaktadır. En yakın şube ya da ATM bulma, para transfer işlemlerini görüntüleme gibi hizmetler sunulurken havale ya da EFT gibi işlemlerin yapılması için henüz yeterli özellikler geliştirilmemiştir.

CEBTETEB Apple Watch Üzerinde Kullanılması Nasıldır?

CEBTETEB mobil uygulamasının Apple Watch cihazından kullanılması, dijital bankacılığın en önemli aşamalarından birisi olarak bilinmektedir. Bu nedenle bankacılık işlemleri içerisinde en çok ihtiyaç duyulanlar Apple Watch ile entegre bir biçimde sunulmaktadır.

CEBTETEB üzerinden bankacılık işlemlerine ilişkin yapılabilecek işlemlerden bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Döviz kurlarının güncel verilerinin görüntülenmesi
 • Hisse sendi fiyatlarının anlık olarak takip edilmesi
 • En yakın şube ya da ATM ulaşımlarının sağlanması

Bu özelliklerin yanı sıra Apple Watch için banka uygulamaları müşterilerinin geri bildirimlerini alarak her geçen gün ivme kaydetmeye devam etmektedirler. Henüz onay verilmeyen bazı işlemlerin ilerleyen günlerde Apple Watch üzerinden yapılacağı ön görülmektedir.

CEPTETEB marifetli hesap nedir? Hakkında detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.