• AMERIKAN DOLARI
  32,5324
  % 0,24
 • € EURO
  34,6858
  % 0,38
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,6468
  % 0,67
 • ALTIN (TL/GR)
  2.497,15
  % 0,45
 • ÇEYREK ALTIN
  4.256,00
  % -0,54
 • BITCOIN/TL
  2068614,310
  % 0,78
 • ETHEREUM/TL
  100329
  % 0,07

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama

Ziraat Bankası ATM, İnternet/Mobil Şubesi ve Çağrı Merkezi gibi yaygın hizmet ve otomasyon ağı ile müşterilerine 7/24 hizmet veren bir devlet bankasıdır.

Ziraat Bankası geniş ürün çeşitleri, ödeme sistemlerindeki kolaylıklar, kredi, mevduat ve yatırım alanlarında yurt içi ve yurt dışında tüm müşterilere hizmet vermektedir.

Ziraat Bankası IBAN Hesaplama

IBAN numarası bankalar arası para transferleri yapmak için kullanılan bir numaradır. IBAN numarası 24 haneli rakamdan oluşmaktadır. Ayrıca IBAN numarasının başında iki harften oluşan ülke kodu bulunmaktadır. Toplamda 26 karakter olan IBAN numarasının ilk iki basamağı kontrol basamaklarıdır. Beşinci basamak ile yedinci basamak arası beş hanelik banka kodudur, sekizinci basamak tek haneli Rezerv Alan kodudur, dokuzuncu basamak ile yirmi dördüncü basamak arası 16 hane ise hesap numarası olarak kodlanmıştır. Bu numarayı farklı banka şubeleri arasında para gönderme işlemi (EFT) de kullanabileceğiniz gibi, aynı bankaya ait hesaplar arasındaki havale işlemlerinde de kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası da dahil olmak üzere her banka hesabına bağlı bir IBAN numarası vardır. Para gönderme ve para alma işlemlerini daha hızlı ve hatasız olarak yapmak için IBAN numaranızı öğrenmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankasının ülkemizin hemen hemen her yerinde şubesi vardır. Şube olmayan birçok yerde ise ATM’leri vardır. Ziraat Bankası’nın geniş hizmet ağı sayesinde para gönderme, para alma ve yatırma, kredi kullanma, ödeme işlemleri vb. bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Para gönderme işlemlerini IBAN numarası ile yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası IBAN numarasını öğrenmek için bankanın www.ziraat.com.tr adresinde bulunan IBAN hesaplama sayfasından, internet bankacılığından, 0850 220 00 00 müşteri hizmetlerinden veya Ziraat Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz. İnternet şubesinden yapacağınız IBAN numarası öğrenme işlemi için Şube Kodu, şube ismi, müşteri numarası ya da ek numarasına ihtiyacınız olacaktır. Ek No, Ziraat Bankası hesap numaranızın son dört rakamını ifade etmektedir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.