• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1919143,577
  % 1,69
 • ETHEREUM/TL
  103864
  % 2,36

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme

Yapı Kredi

1944 yılından itibaren Türkiye’de de hizmet veren bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi Bankası özellikle dijital alanda yaptığı çalışmalarla ön plana çıkıyor. Müşterileri için QR kod ile ATM’den kartsız para çekme imkanı sunması da bu çalışmaları arasında yer almaktadır. Yapı Kredi QR kod ile para çekme sürecinde tüm müşterileri için, zaman ve kart taşıma derdi olmadan daha avantajlı bir para çekme süreci oluştururken, mobil uygulama üzerinden buna benzer birçok bankacılık işlemini de müşterilerine sunmaya devam ediyor.

Yapı Kredi Mobil Bankacılık Uygulaması

Tüm bu işlemleri sırasıyla nasıl gerçekleştireceğinizi ekran görüntüleri ve tüm detaylarıyla birlikte anlatacağız.

Dijital Bankacılık kavramı’nın hızla ilerlemesiyle birlikte mobil bankacılık uygulamalarının kullanımızı günümüzde oldukça arttı. Bu nedenle bir banka ile çalışıyorsanız o bankaya ait mobil uygulamayı kullanmanız finansal işlemlerinizde hayatınızı ciddi anlamda kolaylaştıracaktır. Yapı Kredi üzerinden kartsız para çekme işlemine gelecek olursak bu işlem için öncelikle;

Yapı Kredi Mobil Bankacılık uygulamasını iPhone kullanıyorsanız App Store üzerinden iPhone dışında işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız(Samsung, LG vb.) Google Play üzerinden indirmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme İşlemi

Uygulamayı indirdikten sonra daha önce internet bankacılığı için bir şifreniz varsa mobil uygulama girişlerinde kullanabilir eğer hiç şifreniz yok ancak kredi/banka kartınız varsa buradan sizden talep edilen bilgileri doldurabilir yeni bir şifre alabilirsiniz. Bu sayfadan da şifre alamazsanız, size en yakın şubeyle veya çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Uygulamayı indirip giriş ve aktivasyon yaptığınızı varsayarak devam edecek olursak
Uygulamayı ilk açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekran sizi karşılıyor olacak. Bu ekranda daha önce aktivasyon yapıldığı için kullanıcı bilgileri otomatik olarak dolu gelmektedir. Para çekme işleminden önce, en yakın Yapı Kredi ATM’ine nasıl ulaşırım diyorsanız uygulamanın en altında yer alan ATM / ŞUBE butonuna basabilir ve En Yakın Yapı Kredi bölümünden size en yakın ATM ve Şube listesini görebilirsiniz.

Yapı Kredi QR kod ile para çekme işlemini gerçekleştirmek için, en altta ortada yer alan lacivert butona basmanız gerekmektedir. Bu butona bastıktan sonra açılacak olan ekranda ise QR Kod ile Para Çek/Yatır bölümüne girmeniz gerekiyor.

Bir sonraki adımda ise sizi öncelikli olarak Para Çekmek istediğiniz Hesap/Kart alanı karşılıyor. Buradan işlem yapmak istediğimiz hesap/kart bilgisini seçiyoruz.

Ardından Tutar alanına geldiğimizde ise 20 TL, 50 TL, 100 TL, 200 TL, 1000 TL ve diğer tutar seçenekleri bizi karşılıyor. Burada isterseniz yukarıdaki tutarları doğrudan seçebilir ya da bunların dışında çekmek istediğiniz bir tutar olması durumunda diğer tutar üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tutarı seçtikten sonra bir sonraki ekranda mobil uygulamaya giriş yaparken kullandığınız şifre talep edilecektir. 6 haneden oluşan bu şifreyi de girerek devam ediyoruz. Tüm işlemler aşağıdaki görselde de sırasıyla belirtilmiştir.

Yapı Kredi QR Kod ile Para Çekme

Bir sonraki ekranda ise telefonunuzun kamerası açılacak ve ATM’de yer alan QR kodu okutmanız talep edilecektir.

QR kodu okuttuktan sonra mobil uygulamada aşağıdaki gibi işlemin başarılı gerçekleştiğine dair bir ekran gelecek ve ATM bu adımda size paranızı iletecektir. Ek olarak, aşağıdaki görselde olduğu gibi 40 TL’lik bir para çekme işleminde ATM’in size banknotları nasıl vereceğini de o anda görebiliyorsunuz. Bizim gerçekleştirdiğimiz 40TL’lik para çekme işleminde bir adet 20 TL ve iki adet 10 TL’lik banknot almıştık.

Yapı Kredi QR Kodla Para Çekme 2

Para çekme işleminin hemen ardından daha önce tanımlıysa anında bildirim özelliği ile bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.