• AMERIKAN DOLARI
  32,7387
  % 1,43
 • € EURO
  34,9566
  % 0,14
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5709
  % 0,79
 • ALTIN (TL/GR)
  2.436,25
  % 1,91
 • ÇEYREK ALTIN
  3.923,00
  % 0,48
 • /TL
  %
 • /TL
  %

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK BANKALARI MOBİLDE NELER YAPIYOR?

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK BANKALARI MOBİLDE NELER YAPIYOR?

Gelişen mobil uygulama teknolojisi ile akıllı telefonlar birçok işi yapmamızı sağlıyor. Akıllı telefonların belki de en büyük güzelliği mobil bankacılık uygulamalarıdır. Bankalar mobil şube ile bir tık yakınımıza geldi. Türkiye’nin büyük bankaları, rekabet ortamında mobil şube uygulamalarını her geçen gün yeniliyor ve müşterilerinin kullanımına sunuyor. Türkiye bu konuda Avrupa ile yarışıyor.

dijital-bankacilik

Mobil Bankacılık:
Mobil bankacılık sadece akıllı cep telefonları ile sınırlı değil. Gün geçtikçe yenilenip gelişerek tablet, akıllı saatler ve google glass gibi giyilen teknolojik cihazlarda da mobil şube uygulaması ile bankacılık hizmetlerini gerçekleştirmek mümkün.

Sosyal Medyada Bankacılığı:
Sosyal medya üzerinde de dijital banka şubeleri mevcut ve kullanıcılar sosyal medya üzerinden arkadaşlarına ve takipçilerine para gönderebiliyorlar.

Mobil Ödeme:
Geliştirilen mobil uygulama üzerinden mobil cihazlar cüzdan gibi kullanılarak ödeme yapılabiliyor.
Şifrematik:
İnternet şubesi için güvenlik amaçlı şifre üreten dijital cihazlar gibi tek seferlik şifre üreten bir uygulama da mevcut.

Borsa habercisi:
Bankalar mobil bankacılık ile beraber kullanıcılarına yatırım ve borsa işlemlerini takip etmelerini sağlayan, işlem yapabildikleri bir mobil uygulama ile hizmet veriyorlar.

Kültür Sanat Hizmeti:
Bankalar geliştirdikleri mobil uygulamalar ile kültür sanat haberleri de veriyorlar ve kullanıcıların bulundukları yerden rezervasyon yaptırıp bilet alabildikleri teknolojiyi sunuyorlar.

Seyahat İşlemleri:
Mobil banka uygulaması ile otel rezervasyonu, bilet rezervasyonu yapılabiliyor.

Kampanya Haberleri:
Bankalar kredi kartı kullanıcılarına mobil uygulama ile kredi kartı kampanyalarını anında haber verip, harita üzerinden yol tarifi de veriyor.

Sıramatik
Bankalar şubeden işlem gerçekleştirmek isteyenlere en yakın banka şubesinden sıra numarası alıp zaman uyarısı yapıyor.
Türkiye’deki büyük bankalar yine Türkiye’de çok kullanılan mobil cihazlar üzerinden müşterilerine büyük kolaylıklar sağlıyor. Mobil şube uygulaması ile nakit çekimi dışında her türlü bankacılık işlemi gerçekleştirilerek hayat kolaylaşıyor. Gelişen teknoloji ve rekabet ortamı ile mobil bankacılık müşterilerine hayatı kolaylaştıran, bilgi veren, eğlendiren birçok mobil uygulama akıllı cihazlara girmiş durumda. Bu uygulamaların bazılarını kullanmak için banka müşterisi olma zorunluluğu bile yok.

youtube views kaufen

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.