• AMERIKAN DOLARI
  32,5331
  % 0,24
 • € EURO
  34,6648
  % 0,33
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,6254
  % 0,61
 • ALTIN (TL/GR)
  2.500,56
  % 0,58
 • ÇEYREK ALTIN
  4.283,00
  % -0,23
 • BITCOIN/TL
  2061845,681
  % 0,06
 • ETHEREUM/TL
  100047
  % -0,45

Paraf Debit Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Paraf Debit Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Paraf Debit kart şifresi almak için 3 seçeneğiniz bulunmaktadır. Şifrenizi Halkbank İnternet şubesinden, 0 850 222 0 400 numaralı diyalogdan ya da Halkbank şubelerinden alabilirsiniz.

Ayrıca henüz yeni edindiğiniz paraf debit kartınızın şifresini zaten kullanmakta olduğunuz Halkbank banka kartı ya da Halkbank kredi kartınızın şifresi ile eşleştirebilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız 0 850 222 0 400 numaralı Halk bank diyalogdan ya da İnternet şubesinden ya da Halkbank şubelerinden yeni şifre tanımlayabilirsiniz.

Paraf Debit Kart Şifresinin Kullanılabileceği Yerler

Halkbank paraf kartı şifrenizle Bank24’lerden nakit çekebilir, bakiye sorabilir, kredi kartı borcu ödeyebilir, tüm dünyada visa ya da master kart sistemine dahil olan bütün bankaların ATM’lerinden nakit çekebilirsiniz. Ayrıca chip and pin ödeme sistemi uygulandığı için Türkiye’de, paraf ile alışverişlerinizde şifrenizi girerek işleminizi onaylayabilirsiniz.

Yurt dışında ziyaret ettiğiniz ülkede eğer chip and pin uygulaması bulunmuyor iste ülkede yaptığınız işlemin silibine imza atmanız istenecektir. Bu nedenle parafınızın arka yüzünde yer alan imza bandını imzalamayı kesinlikle unutmamanız gerekir.

Paraf Kart Şifresi Nereden Değiştirilir?

Paraf kartınızın şifresini değiştirebileceğiniz kanallar bulunmaktadır. Bazen şifrenizin gücünü yeterli bulmazsınız ya da daha hatırlaya bileceğiniz bir şifre koymak istersiniz. Gerekli gördüğünüz bu durumlarda paraf kartınızın şifresini; Halkbank Bank24’lerinden, 0 850 222 0 400 numaralı Halk bank diyalogdan, Halkbank İnternet şubesinden ve Halkbank’ın fiziki şubelerinden değiştirmenin mümkündür.

Paraf Debit Kart Şifresi Güvenliği

paraf debit kart sifresi guvenligi

Paraf debit kartınızın şifresinin güvenli olması için kendinize özel belirlediğiniz şifreyi kimse ile paylaşmamanız ve kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi mutlaka ama mutlaka değiştirmeniz gereklidir.

Halkbank size paraf debit kart şifrenizi e-posta yolu ile göndermesi durumunda şifrenizi ezberledikten sonra yazılı olan belgeyi yok etmeniz gerekir.

Şifrenizi eğer kimsenin öğrenmesini istemiyorsanız kesinlikle yazılı olarak bir yerde saklama ayınız kartın üzerine yazmayınız ya da herhangi bir cep telefonunuza ya da mobil cihazınıza kaybetmeyiniz.

Şifrenizin telefon numarasının bir kısmı ya da doğum tarihimiz gibi kolay sayılar olmamasına dikkat ediniz. Ayrıca ardışık azalan ya da artan rakamlarda kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Şifreniz ile işlem yaparken banka görevlileri dahi olsa hiçbir zaman şifrenizi kimseyle paylaşmayınız ve e-posta yoluyla kimseye göndermeyiniz. Zaten paraf kartınızla bir işlem yaptığınız da hiçbir Halkbank görevlisi sizden bu şifreyi istemez istemesi yasaktır. Eğer böyle bir talep alıyorsanız mutlaka ama mutlaka bu işin içinde bir iş vardır ve Halkbank diyalog arayarak bu konuda bilgi veriniz.

Paraf Debit Kart Özellikleri

Paraf debit kartın özellikleri hesap bakayım bilginize öğrenmek para çekmek ve hesaplarınız arasında aktarım yapmak gibi tüm ATM işlemlerini gerçekleştirme ile başlar. Bu kart ile diğer tüm banka ATM’lerinden bakiye sorgulayabilir ve para çekebilirsiniz.

Yurtdışında da aynı şekilde visa ve Mastercard logosu bulunan bütün ATM’lerden para çekebilirsiniz. Amblemini gördüğünüz internet sitelerinden güvenli şekilde sanal alışveriş yapabilirsiniz. Bazı üye işyerlerinden yapılacak olan alışverişlerde paraf para kazanabilirsiniz.

Paraf Kart Şifre Eşleştirme

Paraf kartın şifre eşleştirmesi zaten elinizde bulunan Halkbank kredi kartınız ile ya da Halkbank banka kartınız ile alışverişlerde kullandığınız şifreyi aynı yapmak demektir. Böylece paraf debit kartınızı kullanırken de zaten kullandığınız ve bildiğiniz unutmayacağınız bir şifreyi kullanmış olursunuz.

Bu eşleştirme işlemini Halkbank Bank24’lerinden, 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank diyalog hattında, Halkbank internet bankacılığı şubelerinden ve de Halkbank fiziki şubelerine giderek kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ön ödemeli kart nedir? Hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.