• AMERIKAN DOLARI
  27,5702
  % 0,48
 • € EURO
  28,9988
  % 0,75
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  33,4803
  % 0,75
 • ALTIN (TL/GR)
  1.615,52
  % 0,23
 • ÇEYREK ALTIN
  2.718,00
  % -0,04
 • BITCOIN/TL
  761896,219
  % 0,49
 • ETHEREUM/TL
  45538
  % -0,29

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bankaların müşterilerine sundukları en avantajlı ürünlerden bir tanesi kredi kartlarıdır. Kredi kartı uygun bir şekilde kullanıldığında çok faydalı olabilmektedir. Bankalar hemen hemen her müşteriye kredi kartı vermek isterler. Çünkü kredi kartı verdikleri müşterilere farklı satışları da sunma imkânları meydana gelmektedir. Eğer siz de kredi kartı başvurusu yapmayı planlıyorsanız, kredi kartı başvurusu yapmadan önce bilmeniz gerekenler olduğunu hatırlatmak isteriz. İşte bunlardan bazıları;

Ssk Primi

Eğer bir maaşınız yok ise yani sigorta primleriniz düzenli yatmıyorsa kredi kartı başvurunuz olumlu sonuçlanmaz. Kredi kartı, limiti ne kadar düşük olursa olsun bir kredili ürün sayıldığından aynı kredi başvurusu gibi muamele görmektedir. Yani bir maaşınız yok ise, çalışmıyorsanız kredi kartı başvurusunda hiç bulunmayın. Çünkü SSK primleriniz yatmadığı için sistem direkt olarak başvurunuzu ret edecektir. Bu konuyu bilmeden sürekli başvurursanız ve bu şekilde sürekli ret cevabı alırsanız siciliniz olumsuz etkilenecek ve bankalarda itibarınız zedelenecektir. Bu nedenle düzenli bir maaşınız olsa bile eğer sigorta primleriniz ödenmiyorsa kredi kartı başvuru yapmayınız.

Daha Önce Yasal Takip Olması

Daha önce herhangi bir sebepten dolayı kredi kartı ya da kredi ödemelerinizi geciktirdiniz ve sistemde avukata düşen kredi ya da kredi kartlarınız oldu. Borcunuzu tamamen ödeseniz bile sicil affı olmadığı sürece bu durumun sistemde kalma süresi beş yıldır. Yani beş yıl boyunca bankalar sizin daha önce avukatlık olduğunuzu görecektir. Bu durumda yeni başvurularınız onay almadan direkt reddolmaktadır. Bu nedenle eğer sistemde böyle bir durumunuz var ise ödemelerinizi yapıp borcunuzu kapatmış olsanız bile yeni bir başvuru yapmayınız. Çünkü sistem otomatik olarak yasal takip uyarısı verecek ve başvurunuz ret olarak sonuçlanacaktır.

Mevcut Gecikmeler

Diyelim ki diğer bankalardan krediniz ya da kredi kartınız var ancak başka bir bankadan yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsunuz ancak mevcutta gecikmeleriniz devam ediyor. Bu durumda da yeni başvuru yapmamanızı öneririz. Çünkü sistem mevcut gecikmiş bakiyelerinizi görecek ve yeni başvurunuz otomatik olarak ret olacaktır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.