• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1928355,480
  % 2,36
 • ETHEREUM/TL
  104149
  % 2,83

Günümüzde Mobil Bankacılık

Günümüzde Mobil Bankacılık

Günümüzde teknolojik gelişmelere paralel olarak cep telefonu piyasasında da büyük değişimler kaydedilmiştir. Cep telefonlarının bilgisayar özelliği kazandığı günümüzde kullanım alanı ve oranı da artmıştır. Android ve benzeri işletim sistemlerin kullanıldığı bu cep telefonları ile günümüzde her şey halledilebilmektedir. Mobil cihazların bu kadar işe kolaylıkla yapabilmesi kullanım oranını da arttırmıştır. Mobil cihazların kolay taşınır olması, boyutun diğer teknolojik cihazlara göre küçük olması kullanılabilirliğini arttırmıştır.  Mobil cihazların kullanım oranının artmasıyla bankacılık sektörü de mobil kullanıma uygun uygulamalar geliştirerek müşterilerine sunmuştur. Mobil bankacılık mobil yazılıma paralel olarak gelişmeye başlamış ve günümüzde çok yaygınlaşmıştır.

Mobil Bankacılık Güvenirliliği

İnternet dünyasında akla gelebilecek ilk soru “Ne kadar güvenilir?” gibi sorulardır. Birçok bilgi ve uygulamanın, yazılımın olduğu internet dünyasında zararlı yazılımlarla karşılaşmak mümkündür.  Daha çok virüs adıyla bildiğimiz bu yazılımlar sayesinde kötü niyetli insanlar güvenlik bilgilerini ele geçirebilmektedirler. Ancak günümüzde birçok kurum güvenlik sertifikası olan programları kullanarak bu tür kötü yazılımların önüne geçmiştir. Birçok güvenlik adımının işlevde olduğu bu yazılımlarda zararlı yazılımlara set vurulmuştur. İster bilgisayarda isterse mobil cihazlarda olsun her banka bu güvenlik sertifikası uygulamasına sahiptir. Mobil uygulama sisteminin güvenirliliğe önem vermesiyle daha çok kullanım hacmine ulaşacağı tahmin edilmektedir. Cep telefonunuza her bankanın mobil uygulamasını yükleyebilir, bu uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Müşteri bilgisi ve şifrenizle gireceğiniz mobil bankacılık uygulamasında tüm işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık Kullanım Alanı

Günümüzde mobil bankacılık sistemi ile faturadan, mobil kredi ödemesine; vergi borcundan motorlu taşıtlar vergisine kadar birçok ödemeyi rahatlıkla yapabilmekteyiz. Mobil bankacılık sayesinde bankada kuyruk sırası beklemeden evden, iş yerinden kısacası internetin olduğu her yerden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar kolaylık sağlaması mobil bankacılık sisteminin gelişmesine katkı sağlamıştır. Bankalar, mobil kullanım oranlarını dikkate alarak mobil uygulamalarını daha da geliştirerek müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Önümüzdeki dönemlerde çoğu işlemi bankaya gitmeye gerek kalmadan halledebileceğiz. Kredi kartı ödemesi, bireysel kredi ödemesi gibi birçok işlemi finans mobil bankacılık sistemi ile halledebilirsiniz. Bu kadar kolaylık sağlaması mobil bankacılığı yaygınlaştırmıştır.

facebook likes kaufen

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.