• AMERIKAN DOLARI
  32,8389
  % 0,04
 • € EURO
  35,2039
  % 0,15
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5533
  % -0,09
 • ALTIN (TL/GR)
  2.450,44
  % 0,00
 • ÇEYREK ALTIN
  4.021,00
  % -0,58
 • BITCOIN/TL
  2041584,445
  % -3,38
 • ETHEREUM/TL
  110329
  % -4,21

Garanti BBVA Western Union Para Çekme

Garanti BBVA Western Union Para Çekme

Garanti BBVA Western Union para çekme işleminin 3 farklı yolu vardır. Banka şubesini ziyaret etmek, internet bankacılığı ya da ATM kullanmak bu yollardandır. Hangi yolu kullanırsanız kullanın paranızı alabilmek için transfer bilgilerini bilmeniz gerekir. Göndericinin adı ve soyadı, paranın gönderildiği ülke, paranı ve gönderici tarafından size iletilen MTCN numarası olarak da bilinen transfer kontrol numarasını bilmeniz gerekmektedir.

Garanti BBVA şubelerinden Western Union para çekmek için temsilci ile transfer bilgilerini paylaşırsınız ve paranızı alırsınız. Bazen form doldurmamız istenebilir. Temsilci tarafından size verilen formu doldurduğunuz takdirde paranızı alabilirsiniz.

Garanti BBVA Western Union para çekmek için internet bankacılığı kullanıyorsanız internet şubesine giriş yapmanız gerekir. Daha sonra menüden Western Union seçeneğini seçerseniz. Transfer bilgilerini girdiğiniz zaman paranız istediğiniz hesabınıza aktarılacaktır. Gelen para birimi dolar ya da euro gibi bir döviz cinsi ise ve bu dövizi yerel para birimine çevirmek istemiyorsanız döviz hesabınızı seçebilirsiniz. Döviz hesabınız bulunmuyorsa paranız çevrilerek hesabımıza yatacaktır.

Garanti BBVA ATM’lerinden Western Union para çekmek için ATM de ki işlem menüsünde Western Union seçeneğini bulmanız yeterli olacaktır. Daha sonra ilgili yönlendirmeleri takip ederek paranızı alabilirsiniz.

Western Union Nedir?

Western Union dünya çapında bir para transfer hizmetidir. Bu hizmet birçok banka ile anlaşmalı olarak çalışır ve uluslararası güvenli para ticaretini sağlar. Bu hizmeti kullanarak çok kısa süre içinde para gönderip para alabilirsiniz. Western Union dünyanın her yerinde ailenize ya da arkadaşlarınıza ya da iş arkadaşlarınıza para yollayıp onlardan para almanız için en güvenli yollardandır.

Garanti BBVA Western Union Para Gönderme

garanti bbva western union para gonderme

Garanti BBVA Western Union para gönderme için iki yol kullanabilirsiniz. Garanti şubelerini kullanabilir ya da internet bankacılığı üzerinden para gönderimi yapabilirsiniz.

Western Union acenteleri ya da Garanti BBVA Western Union para göndermek için öncelikle transfer parayı kimlik belgenizi ve yanınıza alarak şubeye gidiniz. Yetkili ile para transferine izin yapılabilmesi için gereken bilgileri paylaş kimliğinizi gösteriniz. Para gönderimini şubeden yaparken mutlaka nakit olarak vermelisiniz. Para gönderme işleminiz tamamlandığında sizinle bir para transfer kontrol numarası paylaşılmış olacaktır. Gönderdiğiniz kişi bu numara ile parayı çekebilir.

İnternet bankacılığı ile Western Union para gönderme yapıyorsanız öncelikle Garanti BBVA hesabınıza giriş yapınız. Garanti internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Western Union, para transferleri ya da para aktarma seçeneklerinden birini seçiniz ve gönderin formuna ulaşınız. Forma ulaştığınız takdirde transfer bilgilerini tamamlayınız ve paranız gönderildi bilgisini alınır. Şubede olduğu gibi yine bir ara transfer kontrol numarası görünecektir. Gönderdiğiniz kişi herhangi bir para çekme yolu ile parasını bu kodu kullanarak çekebilir.

Western Union Anlaşmalı Bankalar

Western Union anlaşmalı bankalar listesinin başında Garanti BBVA bulunmaktadır. Her yıl bu liste düzenlenmektedir. 2021 yılı için Western Union işlemi yapan bankalar; Akbank, Albaraka Türk, Fibabanka, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Şekerbank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası bulunmaktadır.

Garanti BBVA Quickpay

Garanti BBVA Quickpay müşterilerin istedikleri zaman yakınlarına ya da bir kişiye değil herhangi bir firmaya da para gönderimini sağlayan hizmet türüdür. Western Union ile anlaşması olan gönderim yapılacak olan bütün ülkelerdeki firmalara para gönderimi sağlayan bir hizmettir. Aynı Western Union’da olduğu gibi burada da en önemli ilke güvenlik ve hızdır. Ayrıca internet bankacılığından da bu işlemi yapabileceğiniz için kayıtlı gönderim seçeneğini seçerek aynı firmaya daha hızlı para yollayabilirsiniz.

Garanti BBVA Western Union para yollama ve para çekme bireysel bir hizmet iken Quickpay firmalara para yollamayı sağlar.

Garanti BBVA QR kod ile para transferi bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.