• AMERIKAN DOLARI
  32,8888
  % 0,19
 • € EURO
  35,2777
  % 0,35
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,6498
  % 0,13
 • ALTIN (TL/GR)
  2.457,86
  % 0,31
 • ÇEYREK ALTIN
  4.027,00
  % -0,66
 • BITCOIN/TL
  2050727,530
  % -2,94
 • ETHEREUM/TL
  110943
  % -3,68

Ziraat Bankası QR Kod ile Para Çekme

Ziraat Bankası QR Kod ile Para Çekme

Ziraat Bankası QR kod ile para çekme işlemi akıllı mobil cihazların bankacılık işlemlerini en önemli katkılarından biridir. Özellikle bazı durumlarda ATM’den para çekmek adına işlem yapılmak istendiğinde kartın bulunamaması hali ile bireylerin boşuna ATM’ye kadar yorulmalarına ve elleri de boş dönmelerine sebep olmaktadır.

Kart kaybedilmesi, unutulması ya da ATM’de bırakılması kolay olan bir eşyadır. Özellikle son dönemlerde dolandırıcıların da yaptığı Bir takım işlemler yüzünden kartlarına bloke ettirmek zorunda kalan birçok müşteri bulunmaktadır. Ziraat QR kod ile para çekme ve yatırma işlemleri artık güvenli bir hale gelmiştir.

Ziraat QR Kod Nedir?

Ziraat Bankası QR kod aslında QR işlemlerinin temel mantığını anlamak adına önemli bir adımdır. Kare kod olarak da adlandırılan QR kodunn ATM’ler tarafından tüketicilere verilmesi ve müşterilerinde ATM’leri kameraları sayesinde bu kodu okutması ile yapılan işlemler olarak tanımlanabilir.

Bu kod şifrelenmiş bir kod olduğu için bu kodu ile yaptığınız işlemler tamamen güvenlidir. ATM’nin vermiş olduğu kodun mobil uygulamaya okutulması bu kadın sadece size özel olduğunu gösterir. Bu okutma işlemi sayesinde bir çeşit doğrulama yapılmış olmaktadır. Bu doğrulamanın yetkisi elinde mobil cihazı ve mobil uygulaması olan kişiye verilmiştir.

QR işlemleri sayesinde para çekme, para yatırma hatta pos cihazlarından ödeme yapma gibi birçok imkanından yararlanabilirsiniz. İşlemleri masaüstü cihazlardan değil de sadece mobil cihazlardan işleyen bir sisteme sahiptir. Bu raddede kameranızın iyi çalışıyor olması ve QR kodunu güzel bir şekilde okuyor olması gerekmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası QR kod ile yaptığınız işlemlerden sonra size mutlaka bir bilgilendirme sağla Kadir.

Ziraat Bankası QR Kod İle Para Çekme Nasıl Yapılır?

ziraat bankasi qr kod ile para cekme nasil yapilir

Ziraat QR kod ile para çekerken Ziraat Bankası ATM’sine mobil cihazınız ile gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra şu adımları izleyerek QR kod ile para çekebilirsiniz:

 1. Ziraat mobil uygulamasına giriş yapınız.
 2. Ana menüden diğer işlemler seçeneğini seçiniz.
 3. Para çekme seçeneğine tıklayınız.
 4. Para çekmek istediğiniz hesabı seçiniz ve Ziraat QR kod ile para çekme işlemini farklı bir ATM’den yapıyorsanız diğer ATM seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.
 5. Çekmek istediğiniz tutarı ekrana yazınız. Bu tutar 10 TL ve katları şeklinde olmalıdır.
 6. ATM den QR işlemleri seçeneğini seçerek ekranda çıkan QR kodunu mobil cihazınızdan okutunuz.
 7. ATM doğrulama işlemini yaptıktan sonra paranızı teslim edecektir

Ziraat QR Kod İle Para Nasıl Yatırılır?

Ziraat QR kod ile para yatırma yaparken çoğu adım QR kod ile para çekme işlemine benzer nokta şu adımları izleyerek Ziraat kare kod ile para yatırma işleminizi yapabilirsiniz:

 1. Ziraat mobil uygulamasına giriş yapınız.
 2. Menüden QR işlemleri seçeneğini bulunuz.
 3. QR işlemleri ekranında para yatırma seçeneğine tıklayınız.
 4. Hangi hesabınıza para yatırmak istediğinizi seçiniz.
 5. ATM’de QR işlemleri kısmından para yatırma seçeneğine tıklayınız ve mobil uygulamanızda para yatırma işleminizi onaylayınız.
 6. ATM QR kodu mobil uygulamasına okudunuz.
 7. Parayı para yatırmak yerine koyunuz ve ATM’nin parayı tanımlamasını bekleyiniz.
 8. ATM para yatırma onayı verdiği anda paranız yatırılmış olur.

Ziraat QR Kod İle Para Çekme Limiti

Ziraat QR kod ile para çekme limiti 24 saat içerisinde en fazla 1500 TL’dir. Her 24 saatte bir 1500 TL para çekebilirsiniz. Ziraat QR kod ile para çekme işlemi ne kadar güvenli bir işlem olursa olsun cihazınızın ya da hesabınızın başka bir ele geçmesi durumunda mağduriyet yaşamamanız için belli bir limit konulmuştur. Gerek sizin güvenliğiniz ve mağduriyet yaşamamanız adına gerekse ATM’deki bütçenin yeterli olması adına bu limite ihtiyaç vardır.

Ayrıca QNB Finansbank QR kod ile para çekme bilgilerine bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.