• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1922011,330
  % 1,90
 • ETHEREUM/TL
  103772
  % 2,17

Garanti Atm Para Çekme Limiti

Garanti Atm Para Çekme Limiti

Garanti BBVA ATM para çekme limiti kullandığınız karta göre değişiklik gösterebilmektedir.

 1. Mastercard ya da Maestrocard kullanıyorsanız Garanti BBVA ATM’sinden 5000 TL, diğer bankaların ATM’lerinden 5000 TL, yurtdışında 5000 TL ve maaşınızdan 5000 TL çekebilirsiniz.
 2. Kullandığınız kart Visa ya da Elektron kart ise Garanti BBVA ATM’sinden 5000 TL, diğer bankalardan 5000 TL, yurt dışından 5000 TL ve maaşınızdan 5000 TL çekebilirsiniz.
 3. Eğer kredi kartı ile işlem yapıyorsanız Garanti BBVA ATM’sinden 5000 TL ve diğer bankaların ATM’lerinden de 5000 TL çekebilirsiniz. Kredi kartınız ile yurtdışında para çekemezsiniz ya da maaşınızdan çekemezsiniz.

Ayrıca maaş limiti, Garanti BBVA aracılığı ile maaşını alan müşteriler için geçerlidir. Şöyle bir not mevcuttur ki Garanti kredi kartınız ile nakit avans işlem limiti günlük 6000 TL’dir.

Garanti BBVA ATM’sinden Para Yatırma Limiti

Garanti BBVA ATM’sinde para yatırma limiti kartlı ya da kartsız işlemlerde fark etmeksizin 12 bin TL’dir. Bu para yatırma limitine kredi kartı borç ödemeleri de dahil edilmektedir. Garanti Bankası ATM’leri 10 TL ve katları şeklinde para yatırılmasını kabul eder.

Garanti BBVA ATM’den Para Nasıl Çekilir?

garanti bbva atmdan para nasil cekilir

Garanti BBVA ATM’sinden para çekerken kartlı ya da kartsız işlem yapabilirsiniz. Hatta başka banka kartları ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey ATM’ye banka kartınızı takıp şifrenizi doğru bir şekilde girmektir.

Daha sonra açılan ekranda size ne işlem yapmak istediğiniz sorulacaktır. Para çekme butonunu seçiniz. Eğer birkaç tane hesabınız varsa hangi hesabınızı para çekmek istediğinizi de seçiniz. Çekeceğinizi ekrana girdikten sonra onaylayınız. Onay işleminden sonra paranız ATM tarafından size verilecektir. Parayı aldıktan sonra kartınızı ATM’de unutmamaya dikkat ediniz.

Garanti BBVA ATM’den Para Nasıl Yatırılır?

Garanti ATM’sinden para yatırırken kendi hesabınıza para yatırma işlemi gerçekleştireceksiniz ATM’ye kartınızı takınız ve şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. Menüden para yatırma butonunu seçtikten sonra yatırmak istediğiniz hesabı seçerek paranızı düzgün bir şekilde ATM’nin haznesine yerleştiriniz. Daha sonra paranı sayılıp ekrana yansıyacaktır ve onaylamanız gerekecektir. ATM para yatırma haznesine kesinlikle demir para yerleştirmeniz ve paraları koyarken düzgün olmasına dikkat ediniz yoksa Garanti BBVA ATM’si hata verecektir.

Garanti BBVA Para Çekme ve Yatırma Limiti Nasıl Arttırılır?

Garanti BBVA para çekme ve yatırma limitini arttırmak birçok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Günlük 12.000 TL’ye kadar para yatırabilirken para çekme limiti 5000 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu limitlerin artırılabilmesi için müşteri hizmetleri görüşerek ya da mobil bankacılık uygulamasından talimat oluşturarak para yatırma ve çekme limitlerini arttırabilirsiniz.

ATM cihazında günlük limitten daha fazla para çekmek veya yatırmak için aradan 2 işlemin arasından en az 1 gün geçmesi gerekmektedir.

444 0 333 ya da 0 850 222 0 333 iletişim numaralarından müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Talebinizi belirttiğiniz zaman para çekme ve yatırma limitinizi arttırabilirsiniz.

Garanti BBVA ATM’den Para Çekme ve Yatırma Ücreti

Garanti para çekme ve yatırma ücreti kendi hesabınıza para yatıracağınızda ya da çekeceğinizde size yansımayacaktır. Başkasının Garanti Bankası hesabına para yatırma işlemi gerçekleştireceksiniz bu havale işlemi olarak kabul edilir ve Garanti BBVA ATM’lerinde havale ücreti 12 TL’dir.

Para yatırmak istediğiniz hesap başka bankanın hesabı ise bu işlem olarak kabul edilir nokta Garanti Bankası ATM EFT ücreti yine 12 TL’dir.

Garanti Bankası kendi hesabınıza para çekme ya da yatırma işlemi sırasında bir ücret uygulanmamaktadır fakat başka banka hesabınızdan Garanti ATM’si ile işlem yapmak istiyorsanız bu işlemin ücretini hangi banka hesabına ait işlem yaparsanız o banka belirlemektedir.

Ayrıca ön ödemeli kart nedir? Bilgilerine bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.