ataşehir escort
 • ALTIN (TL/GR)
  472,75
  % 0,13
 • ÇEYREK ALTIN
  769,10
  % 0,18
 • AMERIKAN DOLARI
  7,8128
  % 0,04
 • € EURO
  9,1332
  % 0,03
 • £ POUND
  10,0619
  % 0,20
 • BIST 100
  1.121,17
  % -0,27
 • BITCOIN
  83583,467
  % 0,32
 • ETHEREUM
  2766.05
  % 0,56

D-Smart Atm’den Nasıl Ödenir ?

D-Smart Atm’den Nasıl Ödenir ?

D Smart Atmden Nasıl Ödenir ?

Dijital yayın kuruşu D-Smart faturalarını ödemek birçok kullanıcı için zor olmaktadır. Ödeme noktası bulamak ya da ödeme yoluna ulaşmak kolay  değildir. Yazımızda D Smart Atmden Nasıl Ödenir ? anlatıp faturalarınızı rahatça ödemenizi sağlayacağız.

D smart kullanıcılara birden fazla ödeme noktası seçeneğini sunar.

Ödeme Noktaları

Telefonla d smart çağrı merkezi, internet üzerinden gerek web şube gerek mobil şubeler kullanılarak yapılabilecek online ödeme kanalları, banka şubeleri, atmleri ve tanımlanmış diğer başka yetkili ödeme merkezleri gibi çok çeşitlidirler.

Sitesinden “dsmart.com.tr” online işlemler menüsünden de ödeme yapılabilir.

D-Smart Atm’den Ödeme Yapma

Kurumun neredeyse tüm bankalardan ödeme aldığı bilindiği üzere; bazı bankaların atm’lerinden sadece kartlı, bazılarından kartsız ve bunun yanında hem kartlı hem kartsız işlemler vasıtası ile de yapılabilmektedir.

Kartlı ya da Kartsız Atm İşlemlerinde İzlenecek Yollar

D Smart Atmden Nasıl Ödenir ? Kartsız Atm Ödemeleri

Atm cihazının menüsünden ilgili bankanın menüsüne göre “Ödemeler” ya da “Diğer Ödemeler” seçeneği seçilerek ve üye numarası girilerek, ilgili aydaki ya da aylardaki borç faturası sorgulanabilmektedir. Ödenmek istenen faturanın seçilmesiyle beraber, ilgili tutarın nakit olarak atm cihazına yatırılmasıyla beraber ödeme işlemi, ödemeye onay verilmesiyle beraber gerçekleştirilebilmektedir.

D Smart Atmden Nasıl Ödenir ? Kartlı Atm Ödemeleri

Atm cihazına ilgili banka kartı ile giriş yaptıktan sonra, bankanın müşterisi olduğunuz için farklı bir müşteri menüsü ekrana gelir. Burada, seçilecek tutarın kaynağı; vadesiz hesaptan alınabilen, kredi kartı veya istenirse de nakit yatırılarak ta ödeme olur.

Hangi Banka ATM’leri?

Akbank, Albaraka, Denizbank, Odeabank, PTT Şubeleri, TEB, Türkiye Finans Katılım Bankası, Garanti Bankası, Halkbankası, İş Bankası ve Vakıfbank gibi banka atmlerinden d smart faturaları için, hem kartlı hem kartsız ödeme yapılabilmektedir. Bazı bankalar hem kartlı hem kartsız ödeme imkanı sunarken, bazıları sadece kartlı ya da sadece kartsız ödeme imkanı sunmaktadırlar.

ATM Masrafları

Akbank ve İşbankası gibi bazı banka atmden ödeme yaparken ödeme masrafı için 1,00 TL alırken, Denizbank gibi bazıları da 1,50 TL almaktadır. Garanti bankası atmden kartlı işlemle yapılan ödemelerden 1,50 TL masraf alırken, kartsız yapılan ödeme işlemlerinden ise 4,00 TL masraf almaktadır. Alınan masraf tutarları kurum ile bankaların arasında yapılan sözleşme ile ilgilidir.

Ayrıca dijital bankacılıktan yapılan tüm işlemlerle ilgili bilgilere yazımızdan erişebilirsiniz.

e-devlet üzerinden fatura sorgusu yapma ile ilgili detaylara da linkten ulaşabilirsiniz.