• AMERIKAN DOLARI
  32,7121
  % 1,34
 • € EURO
  34,9530
  % 0,13
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5533
  % 0,75
 • ALTIN (TL/GR)
  2.441,10
  % 2,11
 • ÇEYREK ALTIN
  3.934,00
  % 0,76
 • BITCOIN/TL
  2188376,594
  % 0,48
 • ETHEREUM/TL
  114917
  % 1,90

Avans Maximil Nasıl Kapatılır?

Avans Maximil Nasıl Kapatılır?

Avans Maximil’in kapatılması maksi millerin bir yıl içinde tamamının kullanılmaması durumunda yapılan bir işlemdir. Avans Maximil kredi kartında bulunan miller bir yıl içinde kullanılmak zorundadır. Yeni mil kullanımı, önceki millerin kapatılmasından 1 gün sonra birikmeye başlar ve bu şekilde kullanılır. Kullanılmayan miller kapatıldıktan sonra karta borç olarak yansıtılmaktadır. Eğer iki tane Maximil kartınız var ise milleri birinden diğerine devretme hakkına sahip olamazsınız.

Avans Maximil kartının içindeki bakiyenin tamamı avans olarak kullanılmışsa kalan millerin bir sene içinde kapatılması gerekmektedir. Kullanılmayan maksi miller borç olarak kaydedilirken gidilen ülkenin bulunduğu bölgeye göre bir ya da iki katı olarak maksimum kartı borç olarak kaydedilir. Kampanyalardan kazanılan maksimil varsa bunlar da bir yıl içinde kullanılması zorunludur. Kullanılmayan kampanya milleri ya da diğer miller kapatılmaya dahil edilir.

Maximiles Nedir?

Maximiles, yurtiçinde ve yurtdışında alışverişlerde kullanılabilen ve bu alışverişlerde para harcadıkça maksimil kazanmayı sağlayan bir kredi kartıdır. Daha sonra içinde biriken miller sayesinde uçak bileti alınabilmektedir.

Avans Maximiles Nasıl Kullanılır?

avans maximiles nasil kullanilir

Avans Maximil kredi kartı kullanımı piyasada olan diğer kartlardan çok da farklı değildir. Sadece avans maximil kredi kartının harcamaları uçak biletine dönüştürülebilmektedir. Bu da bu kartı diğer kartlardan farklı kılmaktadır.

Harcamaların ve alışverişlerin sonunda biriken millerle bütün havayolu şirketlerinden uçak bileti almak mümkündür. Avans maximil kredi kartının bir diğer avantajı ise biriktirdiğiniz miller yoksa kredi kartınızla avans mil kullanarak da uçak bileti alabilirsiniz.

Maximil kullanabilmek için öncelikle bu özelliğin kullanımına uygun bir kredi kartı sahibi olmanız ve ödemelerde herhangi bir sorunu bulunmaması gerekmektedir. Bu özelliğe sahip kartı olan herkes bu açık uygulamadan yararlanabilir.

Maximiles kart sahiplerinde maximum kart limitinin sahipleri en fazla kart limitinin 12 katına karşılık gelen tutarın her 200 TL’lik kısmı için bir maksimum olmak üzere bir bişlet ücretinin tamamı kadar avans kullanarak mil satın alabilmektedirler. Maksimin kartına tanımlı limit eğer döviz cinsinden ise İş Bankası’nın belirlediği limiti kullanabilirler.

Yurtdışına yapılan seyahatlerde mil kullanacak olanlar bilet alımlarında gidilecek olan ülkeye 1,5 ya da 2 katı tutarında mil kullanma hakkına sahip olurlar. Tek seferde en fazla 2000 mil kullanılabilir. Bir yıl içinde en fazla 4000 maximil kullanma hakkı bulunmaktadır.

Avans Maximil Kullanım Koşulları

Avans maximil kullanımının bazı koşulları vardır. Bu uygulamayı kullanmak için gerekli koşulları kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

 1. Geri ödemelerinde sorun bulunmayan maximiles sahipleri yararlanabilir.
 2. Yeniden kullanmak isteyen müşteriler bir önceki kullanan avansın kapatılmış olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.
 3. Birden fazla maximiles kartında bakiyelerin birinden diğerine aktarılamadığını bilmek gerekir.
 4. Avans olarak kullanılan mil tutarının tamamının avansın kullanıldığı tarihten itibaren bir yıl içinde kazanılan miller ile birlikte kapanması gerekmektedir.
 5. Kampanyalar sonucunda kazanılan hediye miller avans maximil kartının kapatılmasına dahil edilmektedir.
 6. Maximil ile kazanılan maxipuanlar kapatılmaya dahil edilmemektedir.
 7. Bir yıl içerisinde en fazla 4000 maksimil kullanılabilir.
 8. Tek seferde en fazla 2000 maksimil kullanılabilir.

Avans Maximil Kazanma

Maximil kazanmak için maximiles kredi kartınız ile alışveriş yapmanız gerekmektedir. Yaptığınız her 200 TL’lik alışveriş başına size bir avans maximil puan yazılır. Tek bir alışverişte azami olarak 50 maksimil alabilirsiniz.

Maksimum özelliklere sahip maximiles kartınızla yurt içinde tüm maximum üye kuruluşlarındaki alışverişlerinizden maxi puan kazanırsınız. 1 maxipuan 1 maximile eşittir. Maxi puanlarınızı maksimiles uçak bileti alma sırasında yine kullanabilirsiniz.

Sitemizden ATM’de yutulan kart nasıl geri alınır? Bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.