• AMERIKAN DOLARI
  32,2511
  % 0,14
 • € EURO
  35,0023
  % 0,27
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,0886
  % 0,43
 • ALTIN (TL/GR)
  2.417,88
  % 0,36
 • ÇEYREK ALTIN
  3.955,00
  % 0,10
 • BITCOIN/TL
  2214234,523
  % 1,55
 • ETHEREUM/TL
  119998
  % -1,91

ATM’den IBAN’a Nasıl Para Yatırılır?

ATM’den IBAN’a Nasıl Para Yatırılır?

Atm kullanımının yaygınlaşması, bankalarda sıra bekleme problemini ortadan kaldırdı. Bu sayede basit işlemler için bankada zaman kaybetmek durumunda değilsiniz. Atm’den Iban numarasına para yatırmak da hayli kolay bir işlemdir. Bunun için bazı işlemleri atm üzerinden sırasıyla yapmak yeterlidir.

Kartsız İşlem ile Para Yatırma

Eğer bir bankanın müşterisi değilseniz, bu bankanın atm’sini kullanarak para yatırmanız mümkündür. Bunun için mutlaka bir banka kartına sahip olmanız gerekmiyor. Her atm’nin bir kartsız işlem menüsü bulunmaktadır. İşlem gerçekleştirmek için kartsız işlemler menüsüne tıklamanız yeterlidir.

Kartsız işlem menüsünde karşınıza birçok işlem ismi çıkacaktır. Bunların arasında iban ile para yatırma da bulunmaktadır. Bu kısma tıkladıktan sonra paranızı kolayca yatırabilirsiniz.

Iban Numarası ile Para Yatırma

Kartsız işlemler menüsünde iban girişi yaparak para yatırma işlemi devam edecektir. Bu durumda girdiğiniz numaranın doğru olduğundan emin olmanız gerekli. Çünkü Iban numaraları oldukça uzundur. Numarayı girerken rakamları doğru girmeniz şarttır. Aksi halde işlemini gerçekleşmez.

Iban numarası girildikten sonra sistem sizden kendinize ait bazı bilgileri de isteyecektir. TC kimlik numaranız ve telefon numarası bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekir. Bunun sonrasında atm para yatırma ünitesini açar. Paranızı ekranda size gösterilen şekilde makineye yerleştirmeniz istenecektir.

Paranızı yerleştirdikten sonra sıra, işlemi onaylamaya gelir. Bankamatik paranızı sayar ve miktarı ekranda gösterir. Ve sizden bunu onaylamanızı ister. Onay verildikten sonra para yatırma işlemi tamamlanır. Sonrasında size işlem makbuzu verilir.

Banka Kartı ile Para Yatırma

Bir bankanın bankamatik kartına sahip olan kimseler de Iban numarası kullanarak para yatırabilirler. Bu durumda dilerseniz nakit, dilerseniz kendi hesabınızdan para aktarımını sağlayabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için bankamatik kartını yerleştirdikten sonra işlemler menüsünü açmanız gerekli Burada “para yatırma” kısmına tıklamanız işlemi başlatmanızı sağlayacaktır. Para yatırma menüsünde “Iban numarası ile para yatırma” kısmını seçmeniz gerekiyor.

İşlemi tamamlamak için sizden para yatırmak istediğiniz Iban numarası istenecektir. Numarayı girdikten sonra paranızı atm’nin para yatırma bölümüne koyabilirsiniz. Paranın sayılmasının ardından işleme onay vermenizle işlem tamamlanacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirmek yalnızca birkaç dakikanızı alır. Böylelikle bankalarda uzun saatlerinizi harcamanıza gerek kalmaz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.