• AMERIKAN DOLARI
  32,5384
  % 0,26
 • € EURO
  34,6313
  % 0,23
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,5830
  % 0,51
 • ALTIN (TL/GR)
  2.493,05
  % 0,28
 • ÇEYREK ALTIN
  4.246,00
  % -0,75
 • /TL
  %
 • /TL
  %

AKILLI TELEFONLAR VE MOBİL UYGULAMALAR İLE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

AKILLI TELEFONLAR VE MOBİL UYGULAMALAR İLE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte hepimiz birçok kolaylıkla tanıştık ve bu kolaylıklar gün geçtikçe farklı alanlarda kendilerini göstermeye başladı. Son birkaç yılda internet ve mobil bankacılık kullanımı bir seçenekten çok bir tercih olmaya başladı. Bununla birlikte bazı operatörlerin ve bazı internet firmalarının kampanyaları ve tanıtımları doğrultusunda ücretsiz internet sağlanması bizlere mobil üzerinden de kolaylıkla bankacılık ile ilgili işlemlerimizi yapabilmemizi mümkün kılmıştır.

Mobil Bankacılık Nedir?

Öncelikle internet bankacılığı nedir onu bir öğrenelim. İnternet bankacılığı adından da belli olacağı üzere herhangi bir banka kurumunun müşterilerine internet ağı üzerinden bankacılık hizmetlerini vermesine denir. Bu yönden bakıldığında mobil bankacılık ile çok bir farkı yoktur. Günümüz internet çağında artık akıllı telefon kullanmayan neredeyse hiç kimse kalmamıştır. Akıllı telefonlarımız mobil internet sayesinde artık sadece telefon değil küçük birer cep bilgisayarı şeklini almıştır. Birçok uygulama geliştiricisi tarafından geliştirilen bankacılık uygulamaları neredeyse herkesin akıllı telefonlarında yüklü olmakla birlikte artık internet bankacılığı ismi mobil bankacılık ismini almaya başlamıştır. Akıllı telefonunuzda yüklü olan mobil bankacılık uygulaması sayesinde birçok banka işleminizi yerinizden kalkmadan tek tuşla kolaylıkla yapabilmektesiniz. Bu da bankacılık işlemlerini hem çalışanlar açısından hem de müşteriler açısından olumlu yönde etkilemiştir. Tüm bunlar mobil bankacılık nedir sorunuzun cevaplarıdır.

Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

Mobil bankacılık hizmetlerini kullanmak oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey bağlı olduğunuz bankacılık kurumunun internet sitesine girmek ve size verilen özel şifrenizle giriş yapmak. Sonrasında sitedeki yönergeler doğrultusunda kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz ve bankaya gitmek zorunda kalmazsınız. Hemen hemen bütün bankalar mobil den bankacılık işlemlerini daha da kolaylaştırmak üzere mobil uygulamalar çıkartmıştır. Bu uygulamaları mobil market üzerinden telefonunuza indirerek kolay ara yüzü sayesinde bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalarda bankanız giriş yapmak üzere size özel bir şifre verir eğer şifreniz yoksa bunu bankanızdan telefon veya sms aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu yöntem bankadan bankaya göre değişmektedir. Bazı operatörlerin ücretsiz internet sağlamasıyla birlikte mobil bankacılık kullanımının avantajları saymakla bitmez. Ve müşteriler tarafından da çokça memnun kalınmaktadır.

twitter likes kaufen

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.