• AMERIKAN DOLARI
  32,5350
  % 0,25
 • € EURO
  34,6769
  % 0,37
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,6361
  % 0,65
 • ALTIN (TL/GR)
  2.502,60
  % 0,66
 • ÇEYREK ALTIN
  4.280,00
  % -0,27
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Akbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Akbank Telefon Numarası Güncelleme Nasıl Yapılır?

Akbank için telefon numarası değiştirme oldukça basit 2 yöntemle gerçekleştirilir. Bu yöntemler Akbank telefon numarası güncellemek açısından oldukça kısa sürmektedir:

 • Direkt banka şubesine giderek kayıtlı telefon numarasını değiştirmek mümkündür. En yakın Akbank şubesine nüfus cüzdanı ile giderek müşteri temsilcisinden numara değiştirme işlemi için talepte bulunulur. Müşteri temsilcisinin verdiği form eksiksiz olarak doldurulur ve numara güncelleme işlemi devreye girer. Bu yolla diğer değiştirme işlemleri de halledilebilir.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak Akbank’a kayıtlı telefon numarası güncellenebilir. 444 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralarından herhangi biri aranır. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra numara değiştirme talebinde bulunulur ve kolayca işlem halledilir. Bu yöntemle diğer pek çok güncelleme işi de halledilebileceği gibi zamandan da tasarruf edilir.

Akbank ile SIM blokesi nasıl kaldırılır? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Akbank Telefon Numarası Değiştirmek Neden Önemlidir?

Akbank’ta kayıtlı telefon numarasını güncellemenin önemi özellikle internet bankacılığını aktif olarak kullanabilmek açısından oldukça büyüktür. İnternet bankacılığına girebilmek için banka tarafından mevcut telefona kısa mesaj gönderilir. Bu mesajı alamamak işlem yapamamak anlamına gelir. Aynı zamanda mobil bankacılığa giriş yaparken de kısa mesaj iletisi gönderilir. Mobil bankacılık üzerinden pek çok işlem yapılmaktadır. Telefon numarasının güncellenmemesi mobil bankacılığa giriş yapılamamasına neden olur.

Neden Akbank ATM’den Telefon Numarası Güncellemesi Yapılamaz?

Akbank ATM’lerinden telefon numarası değiştirilememesinin sebebi meydana gelebilecek dolandırıcılık, hırsızlık vb. olaylarının önüne geçmektir. Yani müşterilerin güvenliği gözetilir. ATM’den telefon numarası güncellemesi yapan kişinin hesap sahibinin kendisinin olduğundan emin olabilmek için bu işlemde ATM kullanılamaz. Aynı zamanda bu işlemin ATM’de yapılabilmesi kişinin hesap bilgilerinin tümüne başkalarının erişebilme ihtimalini artırır. Bu nedenle büyük bir tehdit oluşturur.

Akbank telefon numarası güncelleme işlemi ATM’lerden yapılabilir gibi bazı bilgilere rastlanabilir. Fakat bu işlemin güvenlik açısından sıkıntılı olmasından dolayı yapılamayacağı bilinmelidir. Zaten Akbank ATM’sine gidip bakıldığında işlemler menüsünde telefon numarası değiştirmeye yönelik bir seçenek olmadığı görülebilir. Bununla birlikte Akbank ATM’lerinden telefon ile ilgili yapılabilecek tek işlem SIM kart bloke kaldırma işlemidir. Telefon numarasını değiştiren kullanıcıların SIM kart blokesi yaşaması söz konusudur. Bu durumda blokeyi kırmak için Akbank ATM’leri kullanılabilir.

Akbank POS destek hattı detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Banka Şubesinden Akbank Telefon Numarası Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank şubesinden telefon numarası güncellemek oldukça basittir. Telefon numarasını değiştirmiş olan hesabın sahibi en yakın Akbank şubesine gitmelidir. TC kimlik numarası ve nüfus cüzdanıyla müşteri temsilcisine telefon numarası değiştirme talebinde bulunmalıdır. Bu işlem veznede de yapılabilmektedir. Veznedarın veya müşteri temsilcisinin vermiş olduğu dilekçe formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra yeni telefon numarası beyan edilmelidir. Oldukça kısa süre içinde tamamlanan işlemler sonucunda telefon güncelleme süreci başlar ve kısa bir süre içinde yeni telefon numarası güncellenir.

Akbank Telefon Numarası Müşteri Hizmetlerinden Nasıl Değiştirilir?

Müşteri hizmetlerinden Akbank telefon numarası güncellemesi yapmak için 444 2 525 veya 0850 222 25 25 numaralarından birini aramak gerekir. Bu aramalarla müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır. Müşteri temsilcisine telefon numarası güncellemesi yapılacağına dair talepte bulunulmalıdır. Bunun üzerin müşteri temsilcisinin sorduğu TC kimlik numarası, annenin kızlık soyadı, doğum yeri gibi güvenlik soruları cevaplanmalıdır. Bu sorulara doğru cevap verilmezse maalesef işlem gerçekleştirilemez. Bu yüzden işlemi direkt hesabın sahibi yapmalıdır. Güvenlik sorularının cevaplanmasının ardından müşteri temsilcisine yeni telefon numarası söylenir. Böylece kısa sürede Akbank telefon numarası güncellemesi yapılmış olur.

Akbank kredi kartı kapatma başvurusu detaylarını da inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.