• AMERIKAN DOLARI
  32,6902
  % 1,28
 • € EURO
  34,9304
  % 0,06
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5457
  % 0,73
 • ALTIN (TL/GR)
  2.442,73
  % 2,18
 • ÇEYREK ALTIN
  3.935,00
  % 0,76
 • BITCOIN/TL
  2185616,622
  % 0,51
 • ETHEREUM/TL
  114734
  % 1,93

Akbank Kredi Kartı Kapatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Kapatma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank’a ait kredi kartını kapatmak için başvuru farklı yöntemlerle yapılabilir. Akbank kredi kartını kapatmak için başvuru yapmak isteyenler aşağıdaki yollardan herhangi birini tercih edebilir:

 • En yakın banka şubesine gidilebilir.
 • Müşteri hizmetleri aranabilir.
 • İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanılabilir.

Yukarıda verilen iki yöntem de Akbank kredi kartı kapatma işlemi için tercih edilebilir. Oldukça kolay ve kısa süren bu işlem sonucunda başvuruda bulunan kullanıcıların kredi kartları iptal edilir.

Akbank Bankası kredi kartı başvurusu ne zaman belli olur? Bilgilerine de bakabilirsiniz.

Akbank Banka Şubesinden Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı iptal işlemini şubelerden yapmak için öncelikle en yakın Akbank şubesine gidilmelidir. Burada müşteri temsilcisine kredi kartı kapatma talebinde bulunulur. Kart sahibinin kimliği müşteri temsilcisi tarafından istenir. Daha sonra kartını iptal ettirmek isteyen kişiye bir form verilir ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurması istenir. Akbank kredi kartını kapatmak istediğine dair bir dilekçe yazması istenir. Doldurulan form imzalandıktan sonra Akbank kredi kartı kapatma işlemleri başlatılır.

Akbank kredi kartının kapattırabilmek için en önemli koşul kredi kartına ait herhangi bir borcu bulunmamasıdır. Eğer başvuru sırasında kredi kartı borcu olduğu tespit edilirse müşteriden öncelikle bu borcu kapatması istenir. Borcu olduğunu bile bile kredi kartını kapatmak için Akbank şubesine giden kişiler direkt kart iptali sırasında müşteri temsilcisine borç tutarı kadar ödeme yapabilirler.

Akbank Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerinden Akbank kredi kartı kapatma işlemi yapmak için 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezi aranmalıdır. Bu hizmet 7 gün 24 saat müşterilere sağlanmaktadır. Aynı zamanda 0850 222 25 25 numaralı telefon da aranarak müşteri hizmetlerine bağlanılabilir. Telefon bankacılığı ile Akbank kredi kartını iptal ettirmek en zorlu yöntemlerden biridir. Çünkü müşteri temsilcisi kredi kartının iptal edilmemesi için müşteriyi baya zorlar. Kredi kartının avantajlarını sayarak müşteri üzerinde baskı oluşturur. Bu nedenle müşteri hizmetlerini arayarak Akbank kredi kartı iptali konusunda müşterilerin başarılı sonuç almaları için ısrarcı olmaları gerekir.

Akbank Bankası hesap işletim ücreti ne kadar? Detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Nasıl Kullanıma Kapatılır?

Akbank kredi kartını kullanıma kapatmak için bankanın çağrı merkezi aranmalıdır. Genellikle Akbank kredi kartını kullanıma kapatma işlemleri kart çalınması, kayıp, düşürme, kartı bulamama gibi durumlarda önlem amaçlı uygulanır. Müşteri temsilcisi güvenlik adına kullanıcıya birkaç soru sorar ve böylece Akbank kredi kartı kullanıma kapanmış olur. Bu işlem ile kredi kartının tüm bilgileri sıfırlanır.

Aynı şekilde kredi kartını kullanıma kapatma işlemi banka şubesinden, internet şubesinden ve mobil bankacılık uygulamasından da yapılabilir. Daha sonra kullanıcı istediği zaman yeni bir kredi kartı talebinde bulunabilir. Bu işlem gerçekleştirildiğinde aidat gibi kredi kartı masrafları ödenmeye devam edilir. Eğer Akbank kredi kartı bir daha hiç kullanılmak istenmiyorsa tamamen iptal edilmelidir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu En Kolay Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için en kolay yöntem internet adresindeki kredi kartı başvuru formunu doldurmaktır. Ad soyad, cep telefonu, TC kimlik numarası ve başvuru yapılmak istenen kart kısımları doldurulduktan sonra gönder butonuna basmak yeterlidir. Bu işlem sonucunda kredi kartı başvuru adresine hemen teslim edilir. En zahmetsiz ve hızlı olan başvuru yöntemi budur.

Bununla birlikte şu yöntemlerle de Akbank kredi kartı başvurusu yapılabilir:

 • En yakın Akbank şubesine gitmek
 • İnternet bankacılığını kullanmak
 • Mobil bankacılıktan başvuru yapmak
 • Müşteri hizmetlerini aramak
 • Telefon bankacılığı aracılığıyla başvuruda bulunmak

Akbank kredi kartı başvurusu oldukça kolay ve hızlı sonuçlanan bir süreçtir.

Worldcard kredi kartı başvurusu detayları yazımızdadır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.