• AMERIKAN DOLARI
  32,5095
  % 0,17
 • € EURO
  34,5861
  % 0,08
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,4269
  % 0,13
 • ALTIN (TL/GR)
  2.489,87
  % 0,15
 • ÇEYREK ALTIN
  4.259,00
  % -0,09
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Belli Olur?

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Belli Olur?

Akbank kredi kartı başvurusunun belli olma süresi bankacılık sistemlerinin süper hızlı çalışma performansı sayesinde oldukça kısadır. Birkaç dakika içinde belli olan başvurunun sonucunun olumlu olması durumunda 1-2 hafta içinde Akbank kredi kartı, kullanıcıya teslim edilir.

Bununla birlikte kredi kartı başvurusunu direkt şubeden yapmış olan kişilerin başvuruları 24 saatlik bir süre sonunda belirlenmektedir. Aynı zamanda kimi zaman internetten başvuran kişilerin de başvuruları 24 saat gibi bir inceleme süresi sonrasında belli olmaktadır.

Akbank kredi kartı başvurusu için değerlendirme süresi maksimum 15 gündür. 15 gün içinde belli olmayan başvuru sonuçları için bir Akbank şubesine gidilebilir veya müşteri hizmetleri aranabilir.

Akbank hesap işletim ücreti ne kadar? Detaylarına da bakabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

Akbank kredi kartı başvurusu için 4 farklı yöntem bulunur. Bunlardan aşağıda kısaca bahsedilmiştir:

 • En yakın Akbank şubesine nüfus cüzdanı ile giderek başvuru formu doldurulur.
 • Akbank’ın resmi internet sitesi üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir.
 • Mobil bankacılığa giriş yapıldıktan sonra başvurular kısmından kredi kartı başvurusu seçilir.
 • 0850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralı telefonlar aranır. Burada müşteri temsilcisine bağlanır ve kredi kartı başvurusu yapılmak istendiği söylenir. Başvuru esnasında başvuruda bulunan kişiye TC kimlik sorusu, doğum tarihi gibi bazı kişisel bilgiler sorulur. Bu bilgiler doğru bir şekilde beyan edildikten sonra Akbank kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Bunlarla birlikte ATM’den kredi kartı başvurusu yapmak da nadiren de olsa kullanılan bir yöntemdir. Akbank kredi kartı başvurusu için yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri tamamlandığında kredi kartı birkaç gün içinde kurye tarafından adrese teslim edilir.

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

Akbank kredi türleri temelde 2 adettir. Bunlar müşterilerin harcama alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir:

 • Akbank Wings Kart
 • Akbank Axess Kart

Bu kartlar da gelir seviyesi, kart limiti ve özelliklerine göre 3’e ayrılmaktadır:

 • Klasik kart
 • Gold kart
 • Premium kart

Farklı gelir seviyelerine ve limitlere göre farklı Akbank kredi kartı olması bu kredi kartlarının farklı avantajlara sahip olması anlamına gelir.

Akbank Bankası günlük para çekme limiti bilgilerine de bakabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Kaç Günde Teslim Alınır?

Akbank kredi kartının teslim edilme süresi kredi kartı başvurusunun onaylanmasından sonraki 10 iş günü – 2 hafta arasıdır. Bununla birlikte kredi kartının kullanıcıya ulaşma süresi yere göre de değişiklik göstermektedir. Başvuru merkezinin İstanbul’da olmasından dolayı İstanbul’a ne kadar uzak bir yerden başvuru yapılırsa o kadar geç teslim alınır.

İstanbul’a uzak bir yerden Akbank kredi kartı başvurusu yapanların kart teslim alma süreleri 30 günü bulabilir. Aynı zamanda kurye şirketinin bulunduğu yere göre de teslim sürelerinde değişiklik olabilir.

Akbank Kredi Kartı Nasıl Kontrol Edilir?

Akbank kredi kartını takip etmek için Akbank internet sitesine girmek gerekir. Sitede bulunan Başvurum Nerede butonuna tıklayarak kredi kartına ait tüm süreçler görüntülenebilir. Aynı zamanda gerekli işlemler hakkında bilgi sahibi olmak da mümkündür. Bu sayede başvurunun hangi aşamada olduğunu, değerlendirme sürecini kontrol etmek tek tık uzaklıktadır.

Aynı zamanda telefon bankacılığıyla da Akbank kredi kartı başvuru süreci kontrol edilebilir. 0850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralı telefonlar aranarak müşteri temsilcisine bağlanır. Müşteri temsilcisine gerekli bilgiler verildikten sonra Akbank kredi kartı başvuru sonucu öğrenilir.

Bununla birlikte en yakın Akbank şubesine giderek müşteri temsilcisine Akbank kredi kartı başvurusu sonucunu öğrenme talebinde bulunulur. Müşteri temsilcisinin istediği sorduğu sorular cevaplandıktan sonra başvuruya ilişkin tüm bilgiler öğrenilebilir.

Akbank Bankası bireysel emeklilik iptali detayları yazımızdadır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.