• AMERIKAN DOLARI
  32,6298
  % 1,09
 • € EURO
  34,9354
  % 0,07
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,5412
  % 0,70
 • ALTIN (TL/GR)
  2.430,25
  % 1,65
 • ÇEYREK ALTIN
  3.913,00
  % 0,76
 • BITCOIN/TL
  2185293,401
  % -0,08
 • ETHEREUM/TL
  114871
  % 1,41

24 Ayar Gram Altın Hesaplama İşlemleri

24 Ayar Gram Altın Hesaplama İşlemleri

24 Ayar Gram Altın Hesaplama işlemi detaylarından önce, bankadan nasıl gram altın hesabı açılır ve açılan hesaplar hangi ayar altına denk gelmektedir bahsetmek istiyoruz.

24 Ayar Gram Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Bankalarda gram altın hesabı açmak için öncelikle müşteri olmanız gerekmektedir. Şubeye gitmeden müşteri olabileceğiniz ve hesap açılış işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mevcutta müşterisi olduğunuz bankalar için süreci özellikle dijital kanallardan yapıyor olmanız hem sizin için daha pratik hem de zaman tasarrufu sağlayacaktır. Günümüzde internet ve mobil bankacılık kanalı üzerinden birçok banka gram altın hesabı açılışını ve buna ek olarak alış satış işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine de olanak sağlamaktadır. Bu menülere genellikle “Altın İşlemleri” ya da daha genel ifade etmek gerekirse “Yatırım İşlemleri” menüleri üzerinden ulaşabilir ve gram altın hesabı açılış işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bir bankada gram altın hesabı açmadan önce size sunulan alış, satış fiyatlarını ve makas aralıklarını kontrol edebilirsiniz.

Vadesiz/Vadeli Gram Altın Hesapları Kaç Ayardır?

Bankalarda açılan gram altın hesapları genellikle 24 ayar olarak müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Ancak yine de daha detaylı bilgi almak isterseniz çalışmış olduğunuz bankaya ait resmi web siteden bu detayı kontrol edebilir veya müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

ATM Üzerinden Gram veya Çeyrek Altın Çekilebilir mi?

Bankacılık işlemlerinde önemli bir yere sahip olan ATM’ler üzerinden nakit çekime ek olarak bazı bankalar doğrudan gram ve çeyrek altın çekmenize de olanak sağlıyor. Bu konuda henüz çok az banka müşterilerine hizmet veriyor olsa da kısaca bilgi vermek istedik. Kuveyttürk altın veren ATM’leri ile günde en fazla 5 adete kadar gram veya çeyrek altın çekme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki birkaç adımı uygulamanız yeterli oluyor.

– Banka veya Kredi Kartı ATM’e takılır ve şifre girilir.
– Ana menüde yer alan “Fiziki Altın Alış” menüsüne giriş yapılır.
– Altın Alış işleminin gerçekleştirileceği hesap seçilir ve onay ekranlarından sonra işlem tamamlanır.

24 Ayar Gram Altın Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnternet ortamından birçok web site üzerinden, birçok ayarda ve altın tipinde fiyat bilgilerini takip edebilir ve gram altın hesaplaması işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemizde altın fiyatları, alış ve satış bilgilerine detaylı grafikleri ile ulaşabileceğiniz sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. Ancak burada genel altın fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi mevcutta çalıştığınız bir bankada altın hesaplaması yapacak ve alış satış işlemi gerçekleştirecekseniz banka web sitesinden bu bilgileri kontrol etmenizi öneriyoruz. Ek olarak gün içerisinde bu gibi işlemlerde fiyatlarda dalgalanma olabileceği için işlem yapacağınız kanala giriş yaparak doğrudan alış veya satış sayfasındaki fiyat bilgilerini baz alabilirsiniz.

Hangi Bankalar üzerinden 24 Ayar Gram Altın Hesaplaması Yapılabilir?

Sizler için hangi bankalar üzerinden altın hesaplaması yapabileceğinizi de yazımızda detaylı yer vereceğiz. Ancak bu bilgiler yazımızın yazıldığı tarih itibariyle günceldir. Bu nedenle her zaman bu tarz işlemlerde bankanızla iletişime geçip detaylı bilgi almanız önemlidir.

Dijital Bankacılıkta öne çıkan bankacılık ürünlerinde örnek verecek olursak;

CEPTETEB 24 Ayar Gram Altın Hesaplama İşlemleri

Türk Ekonomi Bankası’na ait bir dijital bankacılık ürünü olan CEPTETEB ile şubeye gitmeden tüm müşteri olma adımlarını gerçekleştirebilir internet ve mobil bankacılık kanalları üzerinden gram altın hesabınızı açabilirsiniz. CEPTETEB’in web sitesinde yer alan güncel altın fiyatları sayfasından alış ve satış fiyatlarına ulaşarak fikir edinebilirsiniz. İlgili sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Enpara 24 Ayar Gram Altın Hesaplama İşlemleri

Bir diğer dijital bankacılık ürünü olan Enpara ile de şubeye gitmeden altın hesabı açabilir ve anında alış satış işlemlerini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Enpara.com üzerinde detaylı altın fiyatlarına ait bilgi alabileceğiniz sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital bankacılık ürünü olmayan ve şubeden müşteri olarak gram altın hesabı açıp alış satış işlemlerini neredeyse tüm bankalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için müşteri olduğunuz bankaya ait iletişim merkezini arayarak bu konuda görüşebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.