• AMERIKAN DOLARI
  32,8912
  % 0,20
 • € EURO
  35,2735
  % 0,35
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  41,6781
  % 0,19
 • ALTIN (TL/GR)
  2.465,24
  % 0,61
 • ÇEYREK ALTIN
  4.034,00
  % -0,37
 • BITCOIN/TL
  2053776,668
  % -2,86
 • ETHEREUM/TL
  110843
  % -3,85

Yüksek Faizli Vadeli Hesaplar

Bu konuda bir fikir sahibi olabilmek için öncelikle mevduat hesabının ne demek olduğunu bilmemiz gerekir. Örneğin; bir miktar nakit para biriktirdiniz ve güvenli bir yatırım aracı arıyorsunuz. Birikimlerinizi risk almadan değerlendirmek için çeşitli yatırım yolları mevcuttur. Repo, devlet tahvili, yatırım fonları, hazine bonosu, döviz hesabı ya da kredili, vadeli ve vadesiz mevduat hesapları bunlardan biridir.

concept: adding money to a growing savings account

Yüksek Faizli Vadeli Hesaplar, risk içermeyen ve az sayıdaki güvenli yatırım araçlarından biridir. Çünkü paranızı yatırdığınız gün, ne kadar kazanç elde edebileceğiniz bellidir. Merkez Bankası tarafından belirlenen vade süreleri ve faiz oranları sebebiyle gelir kaybına uğramadan işlem yapabiliyorsunuz.

Peki, bankaların mevduat faiz oranları hesaplaması nasıl yapılır?
Merkez bankası tarafından alt ve üst limitler kapsamında tüketiciler tarafından biriktirilen paralar, 1, 3, 6 ve 12 ay gibi sürelerde bankaya yatırılabilmektedir. Yüksek Faizli Vadeli Hesaplar, yatırdığınız paraların vade süresi dolana kadar çekilmemesini de sağlamaktadır. Ayrıca bu yatırımları sadece TL olarak değil döviz cinsinden de yapabiliyorsunuz.

Faiz oranları, daha önceden belirlenmiş limitler doğrultusunda bankalar arasında farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple bankaların net faiz oranlarını incelemek, diğer bankalarla karşılaştırmak ve en uygun Yüksek Faizli Vadeli Hesaplar konusunda başvuru yapmak için internet üzerinden de online olarak işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca E-vadeli hesap açtırmak ve oranları karşılaştırmak için hızlı ve güvenilir yöntemleri tercih ederek, risk almadan para kazanabilirsiniz. Bu anlamda birikimlerinizi de doğru zamanda ve doğru yatırım aracı ile değerlendirerek, biriktirdiğiniz nakit paranızın boşa gitmemesi sağlanabilir. Kısacası rahat bir şekilde paranızı bu hesaplara aktarabilir ve yüksek faiz oranlı bankalarda paranızı işletebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey bu konu hakkında bankaların faiz oranlarını incelemektir.

 

youtube views kopen

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.