• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1922011,655
  % 1,90
 • ETHEREUM/TL
  103772
  % 2,17

Garanti Günlük EFT Limiti Arttırma

Garanti Günlük EFT Limiti Arttırma

Garanti günlük EFT limiti arttırma işlemi öncelikle bankalara başvurularak yapılmaktadır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık sizlere birçok seçenek sunsa dahi bu tarz bir limit arttırma işlemi en klasik yol olarak bankaya başvurmaktan geçer. Hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek EFT limitini arttırma işlemi yapmak istediğinizi söylediğinizde bankanız sizin ekonomik durumunuz doğrultusunda böyle bir işlemi yürürlüğe sokacaktır.

EFT ve havale limitini arttırmak sizin günlük olarak yapacağınız işleme göre talep edebileceğiniz bir bankacılık hizmetidir. Eğer bu limitler haksız şekilde sizin talebiniz olmasına rağmen artırılmıyor ise müşteri hizmetlerine durumu açarak sorunu çözebilirsiniz. Bu sorun oluştuğu takdirde müşteri hizmetleri genellikle gerekli yerlere sizin talebinizi ileterek sorununuzu çözmeye çalışacaktır. Yani EFT limitini arttırmak mümkün olan bir işlemdir.

Garanti Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

Garanti günlük EFT limiti en düşük 0.01 TL en yüksek 250 bin TL’dir. Kişinin istediği takdirde bu limit arttırılabilmektedir.

Garanti Günlük Havale ve EFT Limiti Nasıl Arttırılır?

Garanti günlük EFT limiti arttırma işlemini yapabilmek için banka şubesinde başvurmanız gerekmektedir. Bu işlem sadece banka şubelerine başvurularak yapılmaktadır. Milyonlarca müşteriye hizmet veren Garanti Bankası günlük EFT işlemini limit koyarak sizin hesabınızı daha güvenli bir hale getirmektedir.

Kişi kendisine ait olan hesapta bulunan paranın tümünü gönderemez. Çünkü bankalar belirli bir ticari kazanç sağlamak zorunda oldukları için bu paranın hepsini gönderilmesine izin veremezler. Bu yüzden para gönderme işlemine bir limit koyulur. EFT işleminde bulunan bu limiti kaldırmak mümkündür fakat bu hizmet her kişiye verilmez.

Bankanız sizin kaybedilemeyecek bir müşteri olduğunuzu düşünüyor ise bu limiti arttıracaktır. Yani Garanti EFT limiti arttırma başvurusu yapabilmek için hatırı sayılır bir müşteri olmanız beklenmektedir. Eğer yatırımınız çok büyük miktarlardaysa bu limiti arttırabilirsiniz fakat işlem oranınız çok yüksek olan bir müşteri değilseniz böyle limitleri arttırmanız mümkün olmayacaktır.

Garanti Cepbank Para Gönderme Limiti Arttırma

garanti cepbank para gonderme

Garanti Cepbank para gönderme limitini arttırmak mümkün değildir. Garanti Bankası’nın sadece kendi müşterilerine özel olarak kullanılmasına izin verdiği bu uygulama üzerinden bir günde en fazla 2 kez olmak şartıyla 500’er TL’ye kadar para gönderme limiti bulunmaktadır. Bu uygulama Garanti Bankası müşterilerine bazı ayrıcalıklar sunduğu için kullanılmaktadır. Eğer bu uygulama üzerinden daha fazla para göndermek istiyorsanız limit arttırma işlemi için bankaya başvurabilirsiniz. Fakat bu başvurunuz geri çevrilecektir.

Eğer 500 TL’nin daha üzerinde bir para göndermek istiyorsanız EFT ya da havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Cepbank para gönderme limitinin değiştirilememesinden dolayı daha yüksek miktarlarda para göndermek isteyen müşteriler EFT ya da havale üzerinden istedikleri miktarı gönderebilirler.

Garanti EFT Limiti Azaltma

Garanti EFT limiti azaltma işlemi, limit arttırma işleminin aksine sadece şube başvurarak gerçekleşmez. Garanti EFT limit azaltma işlemini internet bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için internet bankacılığına sahip olmanız gerekir. Eğer bir internet bankacılığınız var ise belirlediğiniz şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. Garanti Bankası internet bankacılığı üzerinden limit düşürme işlemi gerçekleştirilebilirken EFT limit arttırma işlemi gerçekleştirilememektedir.

Limit düşürme işlemini banka şubeleri üzerinden de yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı sitesine girdiğinizde sağ tarafının yukarısında bulunan tanımlamalar kısmına tuşlamalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan günlük EFT limiti menüsünü tıklayarak EFT limitinizi tanımlamış olursunuz. EFT limiti tanımlarken istediğiniz miktarı girebilirsiniz. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi limitten daha yüksek miktarlar değil daha az miktarlar girme şansınız vardır.

Ayrıca Garanti BBVA günlük para çekme limiti ne kadar? Bilgilerine bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.