• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Mil Puanı Veren Kredi Kartları

Mil Puanı Veren Kredi Kartları

Bazı kredi kartları mil puanı imkânı sağlayarak uçak biletlerinizi getirmenizi sağlayabilmektedir. Kredi kartlarının doğru kullanımı aslında herkes için avantajlı fırsatlara yol açabilir. Mil puanı da bu fırsatların başında gelmektedir. Yani bazı kredi kartları ile yaptığınız harcamalar akabinde mil puanları kazanabilirsiniz ve biriktirdiğiniz bu mil puanlarını uçak bileti alırken kullanabilirsiniz. Böylece kredi kartlarınız da harcamalar yaparak bedava uçuşlar sağlayabilirsiniz. Mil puan veren kredi kartları ise aşağıdaki gibidir:

Garanti Bankası – Miles & Smiles

Garanti Bankası, Miles & Smiles hizmeti kapsamında Türk Hava Yolları ile birlikte yürüttüğü ortaklıkla kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde harcamalarınız mile dönüşmektedir. Miles & Smiles, Türk Hava Yolları’nın resmi olan tek kredi kartıdır. Böylece yapacağınız kredi kartı alışverişlerinde kazanacağız millerle ödül bilet sahibi olabilir, refakatçi bileti alabilir ya da uçuş sınıfınızı güncelleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Garanti Bankası Miles & Smileskredi kartınızda harcamalar yapmaktır.

İş Bankası Maximiles

İş Bankası Maximiles ürünü ile harcamalarınız mille dönüşmektedir. Maximiles ürününün en çok dikkat çeken özelliği ise bölge ve yolcu kotası gibi bir durum söz konusu olmaksızın uçak biletinin fiyatı kadar Mine sahipsiniz bu şekilde ödeme yapabilme imkânı sunmasıdır. Mil puanı veren kredi kartlarından olan Maximiles ile yapacağınız bütün alışverişlerde MaxiMil kazanırsınız. Sonrasına sahip olduğunuz bu MaxiMil’leri uçuşlarınızda kullanabilirsiniz. Yurt içi uçuşlarınızda sahip olduğunuz MaxiMil’ler olduğu değeri ile işleme alınır. Yurt dışı uçuşlarınızda ise sahip olduğunuz MaxiMil’lerin değeri 1,5 ya da 2 katı şeklinde işlem görür.

Maximum kredi kartı başvurusu bilgilerine de bakabilirsiniz.

ING Pegasus Plus Classic Kart

ING Bank’ın bir ürünü olan Pegasus Plus Classic Kart, Pegasus Havayolu Şirketi ile anlaşmalı olarak hizmet vermektedir. ING Bank’ın Pegasus Plus Classic Kart ürünü ile yapacağınız alışverişlerde kazanacağınız puanları seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. ING Bank’ın söz konusu olan Pegasus Plus Classic Kart ürün ile yaptığınız alışverişlerde UçuşPuan kazanırsınız ve kazandığınız bu puanlarla seyahat edebilirsiniz. Ekstre döneminde kazanabileceğiniz azami UçuşPuan’ı da söz konusu olan kartınızın %0,5’i kadardır.

Akbank Wings Kredi Kartı

Akbank’ın Wings ürünü ile yapacağınız alışverişlerde uçuşlarda kullanabileceğiniz mil puanları kazanırsınız. Fakat Akbank’ın Wings ürününün artı bir avantajı daha bulunmaktadır. Akbank Wings ile harcama yaptığınızda bir yandan uçuşlarda kullanabileceğiniz mil puanları kazanırken diğer yandan ise Axess üye işyerlerinde yaptığınız harcamalar için de chip-para kazanırsınız. Bu özelliğin en büyük avantajlarından biri de harcamalarla kazandığınız bu chip-para’ların da uçuşlarınız için otomatik olarak mil puanla çevrilebilir olmasıdır. Böylece harcadığınız da birlikte chip-para’ların da mil puanla dönmesi ile birlikte hesabınıza daha çok mil birikmiş sayılır. Akbank Wings ile yaptığınız harcamalarla biriken milleriniz de birlikte bilet almak için Akbank telefon bankacılığı sistemini de kullanabilirsiniz. Buna ek olarak GezKanatlan.com sitesi aracılığıyla da yolculuklarınızda dair uçak bileti, turlar, gemi turları, otel rezervasyonları ve seyahat sigortası gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Kefilsiz peşinatsız senetle araba hakkında bilgiler yazımızdadır.

Yapı Kredi Bankası Adios Kart

Yapı Kredi Bankası’nın bir ürünü olan Adios Kart ile yaptığınız harcamalarda biriken puanlarınızı seyahat işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Adios Kart’ı diğer mil puanı veren kredi kartlarına göre daha ayrıcalıklı kılan en büyük özelliklerden biri biriktirdiğiniz puanlar ile anlaşmalı havayolu şirketlerinden uçak bileti alma imkânınız bulunduğu gibi yurt içinde hizmet veren diğer anlaşma otobüs şirketlerinden de yolculuklarınızda için otobüs bileti alma imkanınızın bulunmasıdır. Buna ek olarak Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu Adios Kart’ı yurt içi ve yurt dışı otel konaklaması, turlar ve araç kiralama gibi hizmetlerde de kullanabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti olmayan hesapları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.