• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1931529,309
  % 2,44
 • ETHEREUM/TL
  104261
  % 3,03

ING QR Kod İle Para Çekme

ING QR Kod İle Para Çekme

ING QR kod ile para çekme işlemi 8 Temmuz 2019 tarihinden itibaren yapılabilmektedir. Bu uygulama ile birlikte kartınız olmadan ATM’lerden ya da mobil bankacılık uygulamalarında güvenli bir şekilde para çekebilirsiniz.

Nakit para ile ilgili bankacılık işlemlerinde QR kod en yeni uygulamalardan biridir. Turuncu hesap ve paramara uygulaması dışında bankacılık sektöründe önde olmayı tercih eden ING bank ING mobil uygulaması üzerinden ya da ATM’lerden ING Bank QR kod kullanarak para çekme ve kredi ödeme işlemlerini imkan sağlamaktadır.

ING Bank QR kodu ile yapılan işlemler size hem vakitten kazandıracak hem de güvenliğinizi koruyacaktır. Ayrıca bu kod sayesinde kartınızı ATM’de unutma ya da ATM’ye yutturma gibi risklerden de uzak durmuş olacaksınız.

ING Bank QR Kod İle Para Nasıl Çekilir?

ING mobil QR kod ile para çekerken öncelikle ING mobil uygulamasına giriş yapmamız gerekir. Uygulamaya girdikten sonra menüde diğer kısmında QR kod işlemlerine tıklamalısınız. Daha sonra şifreniz ile giriş yaptıktan sonra hesaplar menüsünden hesap seçilerek QR kod ile para çekme işlemini tıklamalısınız. Burada bir diğer seçenek ise şifre ile giriş yaptıktan sonra para transferleri menüsünden para çekilmek hesap hesabı seçerek QR kod ile para çekme işlemine tıklayabilirsiniz.

ING mobil üzerinde yapılan bu işlemler sonrasında açılan QR okuma ekranını ATM kartsız işlemler menüsünden ya da 9 tuşuna basarak açtığınız ekranda QR kodunuzu okumalısınız. Daha sonra belirlediğiniz para miktarı ATM’den size verilecektir.

ING QR Kod Kredi Ödeme Nasıl Yapılır?

ing qr kod kredi odeme

ING mobil QR kod ile kredi ödeme işlemi gerçekleştirilirken ilk adımda ING mobil uygulamasına giriş yapılır. Menüde bulunan diğer seçeneğine girilerek QR kod işlemlerini tıklanır.

ING mobil şifrenizi kullanarak krediler menüsünden kredi seçeneğini seçerek QR ile ödemeye tıklanır. Ya da giriş yaptıktan sonra ödemeler menüsünden kredi ödemelerini seçip QR kod ile ödeme seçeneği ile devam edebilirsiniz.

Bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra ekranınızda QR okuma ekranı açılacaktır. ATM’de kartsız işlemler seçeneğini ya da 9 tuşuna basarak açacağınız QR ekranını açtıktan sonra ING Bank QR kodunuzu okutarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

ING Cep Telefonuna Gönderilen Parayı Kartsız Çekme

ING ile cep telefonuna gönderilen parayı kartsız çekmek için öncelikle bir uygulamaya giriş yapmanız gerekmemektedir. Fakat her ne kadar ING mobil kullanmanıza gerek olmasa da bu uygulamaya sahip olmanız gerekmektedir. Cep telefonu numarasına para gönderebilmek için parayı gönderen kişinin ING bank internet bankacılığı, ING bank mobil bankacılık ya da ING bank paramara uygulamasına sahip olması gerekir.

Bu uygulamalardan üzerinden gönderilen parayı çekmek için öncelikle ING bank ATM’sine gitmelisiniz. Çünkü ortak ATM’lerden bu işlem gerçekleştirilememektedir. Giriş tuşuna basarak kartsız işlem menüsüne girersiniz. Bu menüden kartsız para çekme seçeneğini tıklamalısınız. Açılan ekrandaki ilgili bilgileri doldurmalısınız. İlgili bilgiler referans kodu, para gönderen kişinin telefon numarası, gönderme tutarı ve TC kimlik numarasıdır. Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra telefon numaranızı da gönderilmiş olan parayı ING bank ATM’sinden güvenli bir şekilde çekebilirsiniz.

ING QR Kod İle Para Çekme Limiti Ne Kadardır?

ING Bank QR kod ile para çekme limiti tek seferde en fazla 1.500 TL olmaktadır. Bir ay içerisinde ise 5 bin TL’ye kadar para çekmeniz mümkündür.

ING Bank QR kod ile para çekme işlemi size büyük kolaylık sağladığından aylık 5000 TL’ye kadar paranızı güvenli bir şekilde çekebilirsiniz.

Ayrıca Garanti Bankası QR kod ile para çekme bilgilerine de bakabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.