• AMERIKAN DOLARI
  32,5318
  % 0,24
 • € EURO
  34,6252
  % 0,22
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  40,5475
  % 0,43
 • ALTIN (TL/GR)
  2.488,22
  % 0,08
 • ÇEYREK ALTIN
  4.239,00
  % -0,81
 • BITCOIN/TL
  2066636,303
  % 0,50
 • ETHEREUM/TL
  100270
  % -0,53

COMPAY Nedir; Türkiye’nin Yeni Hesaptan Ödeme Yöntemi

COMPAY Nedir; Türkiye’nin Yeni Hesaptan Ödeme Yöntemi

EFT/Havale ile ödeme, kartlı ödemeler gibi anında gerçekleşen, eş zamanlı (senkron) bir işlem olmadığı için asenkron bir yapıya sahiptir. EFT/Havale ödemesini kabul ettiğiniz bankalar ile sisteminiz arasında otomasyon kurmak mümkün değildir. Bu durumda; satmış olduğunuz ürünü veya ürünleri, ödenen meblağ hesabınıza geçene kadar stokdan düşürmeniz veya ara bir statüye çekmeniz gerekecektir. Bu da, siparişin kabulü ile kullanıcı ödemesi arasındaki geçen süreyi yönetmeniz demektir.

Compay bu soruna çözüm oluyor. ComPay online alışveriş firmalarını bankalara bağlayan bir platform. ComPay ile internet alışverişlerinizde kendi bankanıza bağlanarak anında ödeme yapabiliyorsunuz. Dünyada 100 milyondan fazla insanın kullandığı bir ödeme modeline sahip ComPay, mevcut alışkanlıklara uygun, kullanıcı dostu bir çözüm.

20 Ekim tarihinden itibaren hayata geçen servisin ilk iş ortağı ise banka tarafında Akbank, işyeri tarafında ise Atlasglobal oldu.

ComPay ile ödeme 3 basit adımda gerçekleşir.

– Ödeme tercihi olarak ComPay’i tıklarsınız.

– Hesabınızın bulunduğu bankayı seçersiniz.

– Bankanızın açılan güvenli ekranına giriş işlemlerini yaparak işlemi onaylarsınız.

Yeni bir üyelik gerektirmiyor ve bankanızın mevcutta uyguladığı internet şube giriş işlemleriyle ödemenizi yapıyorsunuz. Ödeme anında sizi kendi bankanıza bağlıyor ve her zaman yaptığınız gibi bankanızın güvenli sayfasında işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Ödeme yapmak için alıcı adı, tutar, IBAN no, açıklama vb bilgileri girmenize gerek olmadan, tüm bilgileri ComPay sizin için otomatik sağlıyor. Alışveriş yaptığınız web sitesine ya da ComPay’e herhangi bir gizli bilgi ya da finansal bilgi vermeden tüm işlemlerinizi güvenle yapabiliyorsunuz.

ComPay kredi kartı olmayan ya da kredi kartı ile internette alışveriş yapmak istemeyen kişiler için bir çözüm. Yanlış hesaba para gönderme riskinizi sıfırlıyor. Yeni bir üyelik / şifrenin daha hayatınıza girmesine gerek kalmıyor. Bankanızın internet şubesi kullanıcısı olmanız yeterli.

ComPay kanun gereği verdiği hizmet kapsamında ödeme hizmetleri lisansından muaf tutuluyor. ComPay ödeme işleminin herhangi bir anında ödeme tutarını kendi hesaplarında hiçbir şekilde tutmuyor. Ödeme yapılan tutar işlem anında son kullanıcı hesabından alışveriş yapılan firmanın hesabına doğrudan aktarılıyor.

ComPay bankanızın internet şube kullanımı kadar güvenli bir ödeme çözümü sunuyor. Herhangi bir kişisel bilgi ya da finansal bilginiz hem işyeri hem de ComPay tarafından görülmüyor, dolayısıyla herhangi bir şekilde kayıt altına alınması mümkün değil. Tüm işlemleriniz kendi bankanızın güvenlik sayfasında gerçekleşiyor.

2016 yılında, Türkiye sınırlarının da dışına çıkarak uluslararası alanda da ürünler sunan bir firma haline gelmeyi hedefleyen ComPay’in kredi kartı olmayan 10 milyondan fazla banka müşterisi asıl hedef kitlesini oluşturuyor. Bununla birlikte, büyük ve orta ölçekli bankalar ile en güçlü e-ticaret sitelerini de ödeme çözümünün bir parçası haline getirmek için çalışacak.

instagram views kopen

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.