• AMERIKAN DOLARI
  33,0413
  % 0,65
 • € EURO
  36,0249
  % 0,40
 • BIST 100
  %
 • £ POUND
  42,9931
  % 1,08
 • ALTIN (TL/GR)
  2.559,20
  % 0,41
 • ÇEYREK ALTIN
  4.146,00
  % 0,67
 • BITCOIN/TL
  1938358,152
  % 3,10
 • ETHEREUM/TL
  104515
  % 3,55

CEPTETEB Şifre Alma İşlemleri

CEPTETEB Şifre Alma İşlemleri

Tamamen şubesiz bir dijital bankacılık deneyimi sunan CEPTETEB için aşağıdaki ürünler ve kanallar için şifre alma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. CEPTETEB Şifre alma işlemleri detaylarını ise yazımızın detayında bulabilirsiniz.

Şifre alınabilecek ürünler:
– CEPTETEB Kredi Kartı
– CEPTETEB Banka Kartı

Kanallar : 
– CEPTETEB İnternet Şube
– CEPTETEB Mobil Şube

CEPTETEB Kredi Kartı Şifresi Alma

Bonus özelliği taşıyan CEPTETEB kredi kartına, cepteteb.com.tr, CEPTETEB İnternet Şubesi veya mobil şube kanallarından başvuru işlemi gerçekleştirebilmektedir. Başvurunuz onaylanıp size gönderildikten sonra sırasıyla aşağıdaki işlemleri takip ederek kredi kartınıza şifre alabilirsiniz.

– CEPTETEB Destek Merkezi’ni 0850 222 09 29 no’lu telefondan arayarak size sorulacak güvenlik sorularının ardından CEPTETEB kredi kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz.

CEPTETEB Banka Kartı Şifresi Alma

CEPTETEB Müşterisi olduğunuzda size açılan vadesiz hesabınıza bağlı bir banka kartı gönderilmektedir. Bu banka kartı size ulaştığında aşağıdaki kanalları kullanarak kartınıza şifre belirleyebilirsiniz.

– CEPTETEB Destek Merkezi’ni 0850 222 09 29 no’lu telefondan arayarak size sorulacak güvenlik sorularının ardından CEPTETEB banka kartı şifrenizi belirleyebilirsiniz.

CEPTETEB İnternet Şubesi için Şifre Alma

CEPTETEB Parolamı Al/Unuttum adımı üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek şifrenizi belirleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım ise, Şifre almak için aktif bir kredi/banka kartınızın bulunması gerekliliğidir. Mevcutta bir kartınız yoksa, 0850 222 09 29 müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Şifre oluştururken size 4 adet güvenlik sorusu sorulacaktır. Bunlar sırasıyla;

– Kredi Kartı/Banka Kartı Numarası (Kartınızın önyüzünde yazan 16 haneli numaradır.)
– Müşteri olurken vermiş olduğunuz cep telefonu numaranız
– Kart güvenlik numarası (kartınızın arka yüzündeki 3 haneli numaradır. CVV2 olarakta geçmektedir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz buradaki yazımızı da okuyabilirsiniz. )
– 4 haneli kart şifresi(kart şifrenizi daha önce bilmiyorsanız veya hatırlamıyorsanız yine yazımızda iletmiş olduğumuz çağrı merkezini arayarak anında belirleyebilirsiniz.)

Tüm bu bilgileri girdikten sonra girmiş olduğunuz cep telefonunuza sms ile tek kullanımlık bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi de ilgili alana girdikten sonra işleminiz tamamlanacak, Sayfada size kullanıcı kodunuz gösterilecek ve CEPTETEB İnternet Şubeye girişte kullanacağınız şifrenizde sms olarak gönderilecektir. Kullanıcı kodu internet şubeye girişte kullanabileceğiniz her müşteriye özel olarak üretilen ve daha sonra değiştirebileceğiniz bir koddur. Hatırlayamama ihtimaline karşı, internet şube girişlerinde kulllanıcı kodu yerine TC Kimlik numaranızı da kullanabilirsiniz. Tüm adımları aşağıdaki görselde de görebilirsiniz.


Şifreniz size iletildikten sonra bilmeniz gereken birkaç detay daha var bunlardan da söz edelim. Cep telefonunuza gönderilen SMS içeriğinde yer alan şifre ile giriş yaptığınızda yeni bir sayfa açılacak ve burada şifre belirlemeniz istenecektir. Yani SMS ile gönderilen şifreniz aslında geçicidir bu adımda tamamen size özel bir şifre oluşturmanız talep edilecektir. Yeni şifrenizi de şifre kurallarına göre belirledikten sonra CEPTETEB İnternet Şube ana sayfasına erişim sağayalabileceksiniz.

CEPTETEB Mobil Şube Şifre Alma

Yukarıdaki adımları uygulayarak bir şifre oluşturmanız durumunda, bu şifreyi telefon modelinize göre Google Play veya App Store üzerinden üzerinden indirebileceğiniz CEPTETEB mobil uygulamada da kullanabilirsiniz. Ek olarak CEPTETEB Mobil uygulamanın giriş sayfasında yer alan Parolamı Unuttum kısmındanda şifrenizi belirleyebilirsiniz. Buradan alacağınız şifrede hem internet şube hem de mobil şube için geçerli olacaktır.

CEPTETEB şifre alma işlemleri ile ilgili yazımızda yer alan tüm bilgiler yazının yazıldığı tarih itibariyle günceldir.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.