Ziraat ATM Cep Telefonu Güncelleme

Ziraat Bankası’nda kayıtlı olan cep telefonunu numaranızı değiştirmek için ATM kullanılabilmektedir. Bankalarda numaranızın güncel olması güvenlik bakımından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Banka işlemlerinizin birçoğunu sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden gerçekleştirir. Güvenlik nedeniyle size gönderilen tek kullanımlık şifre gibi içerikler için numaranızın mutlaka güncel olması gerekmektedir. Ziraat ATM cep telefonu güncelleme işlemi ile telefon numaranızı anında güncelleyebilirsiniz.

ATM ile Nasıl Bilgi Güncellersiniz?

Ziraat Bankası ATM’lerinden cep telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken işlemler sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  • Kartınızla ATM’ye giriş yapın ve şifrenizi girin.
  • Şifreyi girdikten sonra “İşlem Menüsü” karşınıza çıkacaktır.
  • İşlem menüsünden “Kayıtlı İletişim Bilgileri Değiştirme” bölümüne girin.
  • Son aşamada yeni telefon numaranızı sisteme girerek işlemi onaylayabilirsiniz.

Ziraat ATM cep telefonu güncelleme işlemi bu kadar pratik ve hızlıdır. Bunun dışında Ziraat Bankası şubelerinden de kimlik ve güvenlik kontrollerinden sonra işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak sıra beklememek adına bu işlemi ATM’den hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

İnternet ve cep telefonu aracılığı ile telefon bilgisi güncellemek için ise, eski yani bankaya kayıtlı olan hattınızın kapanmaması gerekmektedir. İşlemi yaparken bu hatta banka tarafından tek kullanımlık sms şifresi gönderilir. Ve bu şifreyi girmeniz istenir. Eğer eski hattınız kapandıysa ve bilgi güncellemeyi bundan sonra yapıyorsanız sadece ATM ve şube kanalları ile Ziraat Bankası cep telefonu güncelleme yapabilirsiniz.

Size en yakın Ziraat ATM’si nerede diye merak ediyorsanız buradan ATM bilgilerine de anında ulaşabilirsiniz. Sayfaya giriş yaptığınızda size en yakın ATM’in gösterilebilmesi için konum izni vermeniz istenecektir bu seçeneği onaylayarak işleme devam edebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazınız.