BCH kredi ne demek ve Kredi ne demek konusunu iyi bilmek gerekiyor. Bu kredi tamamen ticaridir. Ticari müesseselere verilen bir kredidir. Süresi içinde sürdürülebilir bir hareketlik özgürlüğü kullanıcısına sağlar. Belirli bir vadesi vardır. Azaltılabilen ama süre itibarı ile artırımı pek mümkün olmayan bir vadedir. Kredinin Vadesi Nedir? 12 gibi bir ay sınırı konulmuştur. Bu zaman diliminin üstüne çıkılamamaktadır.

Ödeme Süreleri Belirlenir

Belirli ödeme mühletlerinin tespiti yapılır. Bu zaman dilimlerinde faizlerinin tahsil edilmesi ile azami vade süresi şirketlerin tasarrufuna bırakılır. Devam etmeleri ve nihayete erdirmeleri kendi ellerindedir.

Yetkiler Bankanın Elinde

Hesap sahibine faizi veren kurum değişiklik yapma hakkına sahiptir. İsterse aynı zamanda ödeme müddetinde de oynama yapabilir.

Bankalar Güvence İster

Garanti olarak kendilerini güvenceye almak isterler faiz vericiler. Bunun için de şirketlerden para dışındaki değerli kâğıtlar talep ederler. Veyahut da taşınmazlarının temlik olarak ellerinde olması anlamında güvenceleri olsun isterler. Faiz vericiler her zaman kendilerini güvenceye almadan iş yapmazlar. Bu müesseseler ellerine güvence olarak verilen değerli kâğıtların yekpare bir şekilde yüklü bir meblağ olmamasını isterler. Zira geri dönüşümü olmayarak patlayan değerli kâğıtlar, kendilerini zarar ettirecektir. Güvencede hissetmeyeceklerdir.

Kefilleriniz İncelenir

Meblağ ne olursa olsun çok sayıda değerli kâğıt olması kendilerince en makbul olanıdır. Bu değerli kâğıtlar kimler tarafından imza altına alındı ise onları iyice tetkik ederler. Geçmişlerinde sabıkası olanların bu kâğıtları nakde dönüşmeme riski olduğunu anladıklarında ya bu değerli kâğıdın değiştirilmesini talep eder yahut da krediyi nihayetlendirirler.

Eğer dönüşüm olarak bir sıkıntısı yoksa da krediyi kullandırmaya başlarlar. Bir başka mühim olan husus ise bu değerli kâğıtların dönüş zamanının vadeden ileri bir zamana dair olmaması gerekmektedir. Sebebi ise de belirli zaman dilimi dışına çıkıldığı için nakit dönüşüm sıkıntısı hasıl etme durumunun olmasıdır.

Oranlar Değiştirilebilir

Hesap sahibinin cari hesaplarına dair cari faiz bilgileri kişiye haber vererek değişikliğe uğratılabilir. Ekonomik göstergelerdeki kötü durumlar bu oranların yükseltilerek yenilenmesini de sağlayabilir. Bunun zıddı olur ve hal iyiye doğru gitmekte ise de bu defa da alçaltılarak yenileme sağlanır. Ayrıca bu değerli kâğıtlar güvence olarak faiz verici mekâna tesliminden itibaren de şirketlerce sürekli bir kontrolü sağlanmalıdır. Faizler Mart ayının, Haziran ayının, Eylül ayının ve de Aralık ayının sonuna tekabül edende tahsilatı yapılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı yazınız.